poniedziałek , 8 sierpnia 2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

ODTJ Autodrom Pomorze podsumowuje 2016 rok. W 2017 odbędzie się pierwszy Track Day!

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Pomorze, najmłodsze dziecko PORD w Gdańsku, zamknął pierwszy pełny kalendarzowy rok swojej działalności. Szacuje się, że od początku istnienia, tj. od lipca 2015 roku, przez ODTJ przewinęło się niemal 17 tysięcy osób, korzystając z szerokiego spektrum jego usług – od szkoleń dających konkretne zawodowe uprawnienia po rozrywkę.

Autodrom Pomorze to przede wszystkim miejsce doskonalenia techniki jazdy. Ze szkoleń tego typu w różnych wariantach (indywidualne, grupowe, z wykorzystaniem pojazdów od kat. A do D) skorzystało już około 2500 osób. Wśród klientów firmowych najwięcej swoich pracowników przeszkolił Saur Neptun Gdańsk. Częstym klientem ODTJ była też firma Intel Technology Poland, a także takie firmy jak Energa i Lotos.

Zobacz również: Tor w Pszczółkach oficjalnie otwarty!

ODT Autodrom Pomorze Pszczółki - widok z powietrza-

Szkolenia zawodowe

Bardziej sformalizowaną odmianą doskonalenia techniki jazdy proponowaną przez ODTJ są kursy i szkolenia o charakterze zawodowym. Do końca 2016 ośrodek przeszkolił około 1400 zawodowych kierowców ciężarówek i autobusów (w ramach zajęć praktycznych z kwalifikacji na kierowcę zawodowego). Daje to aż 1400 kierowców poruszających się codziennie po naszych drogach, posiadających z jednej strony większą świadomość zagrożeń pojawiających się w trakcie wykonywania przez nich ich codziennej pracy i z drugiej lepsze umiejętności wyjścia z sytuacji niebezpiecznej. Jednocześnie w ośrodku cyklicznie odbywają się kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, zgłaszających się indywidualnie lub przez pracodawcę. Do końca 2016 roku z takiego kursu w ODTJ Autodrom Pomorze skorzystało blisko 400 osób, głównie z instytucji o charakterze wojskowym.

Szkolenia dla właścicieli nowych samochodów i imprezy motoryzacyjne

Grupa Zdunek na ODTJ Autodrom Pomorze-1300554Inną formą działalności ośrodka jest organizacja eventów mających na celu poznanie specyfiki i możliwości aut oferowanych w sprzedaży przez dealerów samochodowych. Współpracę z ośrodkiem podjęli m. in. Grupa Zdunek, Mercedes-Benz Witman, Ford Polska, Volkswagen Plichta.

Ośrodek ma też w swoim dorobku współorganizację imprez o charakterze motoryzacyjnym, takich jak np. Motomania (szacuje się, że w trakcie zlotu jednorazowo obiekt w Pszczółkach odwiedziło ok. 870 osób), Moto Safety Day, które dotychczas odbywało się na sopockim Monciaku, czy pokaz Monster Truck.

Zobacz również: Szkolenie na ODTJ Autodrom Pomorze dla klientów Grupy Zdunek

W kalendarz imprez organizowanych na Autodromie wpisały się również wyścigi – motocyklowe na Speed Day oraz samochodowe RALLYSPRINT ENJOY DRIVING.

Zarządca obiektu zapowiada, że tego typu wydarzeń będzie jeszcze więcej w 2017 roku.

Autodrom Pomorze ODTJ Pszczółki-01050

Rozrywka dla najmłodszych

Użytkownikiem toru w Pszczółkach może zostać nie tylko osoba posiadająca prawo jazdy. Każdy, kto ukończył 10 lat i ma min. 140 cm wzrostu może skorzystać z wypożyczalni gokartów, jaka działa w ośrodku.

Dzienikarze vs. instruktorzy ODTJ Pszczółki-01128Obiekt wyposażony jest w profesjonalny system pomiaru czasu poszczególnych gokartów i każdy użytkownik rejestrujący się w systemie na bieżąco otrzymuje czasy swoich przejazdów oraz konkurentów. Obecnie rekord toru wynosi 49.679 sekund.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, ośrodek planuje na najbliższy sezon zakupić gokart dwuosobowy – tak, aby młodsze i mniejsze dzieci również mogły odbyć jazdę po torze, pod okiem doświadczonej osoby.

W 2017 roku na torze w Pszczółkach zorganizowany zostanie pierwszy „Track Day”

Mercedes CLA45 AMG Shooting Brake Witman Autodrom Pomorze-01487Długo wyczekiwana impreza, o otwarty charakterze dla wszystkich zainteresowanych, odbędzie się po raz pierwszy w tym roku na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Pomorze.

Już niebawem podamy pierwsze terminy oraz wymagania dotyczące możliwości wzięcia udziału w sprawdzeniu własnych umiejętności, a także swojego auta na torze – zdradza Roman Nowak, Kierownik Ośrodka.

Imprezy tego typu to wydarzenia skierowane do miłośników szybkiej, sportowej jazdy, którzy chcieliby spróbować swoich sił na torze, w bezpiecznych dla siebie i postronnych osób warunkach.

Zobacz również: Spotkanie właścicieli Ferrari na torze w Pszczółkach

Ferrari Autodrom Pomorze-01258

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Autobusy elektryczne dla gdańskiej komunikacji. Umowa z firmą MAN na 18 pojazdów podpisana

Nowa era w historii komunikacji miejskiej w Gdańsku. Za kwotę 62 mln zł Miasto zakupi …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.