Ponad 500 sprawdzonych pojazdów i niemal 100 kontroli punktów złomowania i dystrybucji używanych części. Mundurowi odzyskali 4 utracone w wyniku przestępstwa pojazdy i zabezpieczyli kolejne 3, które nosiły ślady przerabiania niezgodnego z prawem. To rezultat działań pomorskich służb, nadzorowanych przez policjantów z Sekcji do walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy udziale mundurowych z komend miejskich i powiatowych Policji oraz funkcjonariuszy WIOŚ i ITD, które zostały przeprowadzone na terenie województwa pomorskiego.
Dzięki wspólnej pracy policjantów z Sekcji do walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz funkcjonariuszy z komend miejskich i powiatowych Policji województwa pomorskiego, a także przy udziale Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzono działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej.
Mundurowi poddali szczegółowej kontroli 90 punktów złomowania i dystrybucji używanych części pod kątem ich legalności, w tym wcześniej wytypowanych garaży, warsztatów i hal magazynowych, gdzie przechowywano skradzione pojazdy bądź rozbierano je na części. W czasie trwających działań funkcjonariusze sprawdzili 525 pojazdów pod kątem ich legalności, a także wylegitymowali 299 osób.
W rezultacie działań na terenie Gdańska, a także powiatu kartuskiego, sztumskiego oraz tczewskiego mundurowi odzyskali 4 utracone w wyniku przestępstwa pojazdy w tym BMW, Nissana, Mazdę oraz Audi o łącznej wartości niemal 300 tysięcy złotych. Dwa z nich zostały skradzione w Holandii oraz Danii, kolejne z terenu Warszawy i Tczewa.
Funkcjonariusze zabezpieczyli także kolejne 3 pojazdy o wartości ponad 200 tysięcy złotych, które nosiły ślady przerabiania niezgodnego z prawem. Tabliczki znamionowe tych pojazdów nosiły ślady niefabrycznego montażu.
W działaniach udział brali także specjaliści z zakresu mechanoskopii z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, którzy badają zabezpieczone pojazdy, ich autentyczność oznakowań identyfikacyjnych oraz sporządzą opinię kryminalistyczną, która posłuży jako materiał dowodowy w sprawach.
Akcje mundurowych ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej będą odbywały się cyklicznie.