środa , Kwiecień 1 2020
Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Ogólnokrajowe działania „Prędkość”
Fot. KWP

Ogólnokrajowe działania „Prędkość”

Pomorscy policjanci wezmą udział w ogólnokrajowych działaniach „Prędkość”. 20 grudnia na terenie całego województwa mundurowi będą egzekwować od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości. Celem działań jest uświadomienie użytkownikom dróg zagrożenia jakie niesie za sobą niestosowanie się do obowiązujących przepisów oraz zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Kontrolujący sprawdzi także trzeźwość kierującego oraz sposób przewożenia pasażerów.

Jesień wymaga zachowania szczególnej ostrożności podczas jazdy.  Trudne warunki drogowe powodują ograniczenie widoczności oraz znaczne wydłużenie drogi zatrzymania. Przedświąteczny pośpiech oraz wzmożony ruch na drogach również mają wpływ na nasze bezpieczeństwo. Policjanci apelują o rozsądną i zgodną z przepisami jazdę.

W działaniach wezmą udział pojazdy oznakowane oraz nieoznakowane wyposażone w wideorejestrator. Na drogach pojawią się także policjanci należący do pomorskiej grupy SPEED.

Źródło: KWP (komunikat policyjny) 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Działania Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Zamknięcie parkingów wzdłuż pasa nadmorskiego, zamknięty na weekend Park Oliwski, częściej myte wiaty przystankowe, specjalne ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *