Slider
Slider

Ostatni rzut – limitowane BMW M5 Competition generacji F10 w BMW Zdunek

Od kilkunastu dni w trójmiejskich salonach BMW można podziwiać nową Serię 5. Odchodzący model nie powiedział jednak jeszcze ostatniego słowa. Topowa odmiana, czyli sportowy wariant M5, wciąż należy jeszcze do generacji F10, a jego ostatnią, limitowaną edycję o nazwie M5 Competition zobaczyć i nabyć można w gdyńskim salonie BMW Zdunek. 

M5 Competition Edition to limitowana do 200 sztuk seria produkcyjna, która ograniczyła się do dwóch wariantów kolorystycznych. 100 sztuk wypuszczono na rynek w kolorze białym (lakier Mineral White), kolejne 100 w kolorze czarnym (Carbon Black).

BMW M5 Competition F10 w BMW MINI Zdunek Gdynia-1360771

Najistotniejsze zmiany odróżniające Competition od seryjnego modelu M5 to mocniejszy o 40 koni mechanicznych i 20 Nm silnik. Zmiany te uzyskano dzięki podniesieniu ciśnienia doładowania i zmianom w module sterowania. Rezultatem jest równe 600 koni mechanicznych i potężny moment obrotowy wynoszący 700 Nm trafiający na tylną oś. Przekłada się to na poprawę osiągów – przyspieszenie od 0 do 100 km/h jest szybsze o 0.4 sekundy i zajmuje raptem 3.9 sekundy.

BMW M5 Competition F10 w BMW MINI Zdunek Gdynia-1360782

Z zewnątrz limitowaną serię rozpoznać można po lakierowanych na wysoki połysk czarnych „nerkach” oraz emblematach z nazwą serii. Ponadto z włókna węglowego wykonano dodatki takie jak osłony lusterek, dyfuzor oraz listwa klapy bagażnika, a koła zdobią 20-calowe kute felgi.

M5 Competition to kolejne limitowane BMW M5 generacji F10 sprzedane w BMW Zdunek. W 2015 roku na trójmiejskie ulice z tego salonu wyjechało również jubileuszowe M5 ’30 Jahre Edition' stworzony dla uczczenia 30-lecia tego modelu. Parametry silnikowe tamtego modelu, były identyczne jak w przypadku Competition Edition.

Zobacz równie: Premiera BMW Serii 5 G30 w BMW Zdunek 

Nowy model M5 najnowszej serii G30 zadebiutuje pod koniec 2017 roku.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Poważne utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta na w. Gdynia Wielki Kack

W związku z budową drogi ekspresowej S6 tzw. Trasy Kaszubskiej i rozbudową węzła Gdynia Wielki …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *