MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

Park & Ride, czyli zaparkuj przy gdańskim stadionie i jedź bezpłatnie autobusem

Od 1 lipca na parkingu przy stadionie Polsat Plus Arenie Gdańsk w dzielnicy Letnica czeka aż 900 miejsc postojowych. Bilet parkingowy upoważnia do skorzystania z dwóch linii autobusowych, które kursować będą do plaży w Brzeźnie (od 1 lipca do 31 sierpnia) i do Bramy Żuławskiej w Śródmieściu (od 22 lipca do 13 sierpnia). To rozwiązanie Park & Ride proponują mieszkańcom i turystom Międzynarodowe Targi Gdańskie AmberExpo oraz Gdańska Organizacja Turystyczna.

Zasady funkcjonowania Park & Ride są proste:

  1. Zostawiasz samochód na jednym z parkingów przy stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk
  2. Pobierasz bilet w jednym z parkometrów: opłata za cały dzień wynosi 30 zł, dla posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca – 15 zł
  3. Od wydrukowanego biletu odrywasz kupon, który bierzesz ze sobą. To on umożliwia Ci skorzystanie z autobusu. Pozostałą część biletu zostaw w widocznym miejscu w samochodzie
  4. Kupon umożliwi korzystanie z przejazdów autobusem Tobie oraz pasażerów podróżujących z Tobą – miej go przy sobie!
  5. W ramach jednego biletu możesz podróżować zarówno do Brzeźna, jak i do Bramy Żuławskiej – korzystasz z linii „Plażowej” oraz „Jarmarkowej” płacąc za postój tylko raz dziennie.

Dwie linie autobusowe z Park & Ride

Na mieszkańców i turystów korzystających z Park & Ride przy stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk czekają dwie bezpłatne linie autobusowe.

Linia „Plażowa” umożliwia przejazd autobusem z przystanku „Polsat Plus Arena Gdańsk” na przystanek: „Brzeźno plaża” i z powrotem. Linia będzie funkcjonowała między 1 lipca a 30 sierpnia. Przejazdy w ramach tej trasy będą dostępne co 30 minut, od 9.15 do 20.15 siedem dni w tygodniu.

Linią „Jarmarkową” w dniach 22 lipca – 13 sierpnia podczas trwania Jarmarku św. Dominika dojedziemy z przystanku „Polsat Plus Arena Gdańsk” do przystanku „Brama Żuławska” w centrum miasta i z powrotem. Kursy autobusu na tej trasie odbywają się co 30 minut, od 9.30 do 20.30.

Jeden parking, kilka korzyści

Samochód może przebywać na parkingach przy Polsat Plus Arenie Gdańsk między 9.00 a 21.00 przez siedem dni w tygodniu. Niezależnie od godzin postoju, cena parkingu się nie zmienia: za cały dzień zapłacimy 30 zł, posiadacze Gdańskiej Karty Mieszkańca – 15 zł.

To taniej niż gdybyśmy chcieli jednego dnia zaparkować np. na cztery godziny przy plaży w Brzeźnie i cztery godziny w centrum miasta. Chcąc zostawić samochód w Strefie Płatnego Parkowania (znajdują się we Wrzeszczu, Aniołkach, Oliwie, na Przymorzu, w sektorze Młode Miasto oraz w okresie letnim w Jelitkowie) na cztery godziny zapłacimy 17.90 zł, z kolei w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania (na Głównym Mieście i Starym Mieście, Długich Ogrodach i na ul. 3 Maja) – 25.50 zł. Łącznie koszt parkingu wyniesie około 43 zł.

Nie zapominajmy, że korzystając z Park & Ride przy Polsat Plus Arenie Gdańsk możemy dojechać bezpłatnie autobusem (wraz z współpasażerami z samochodu) do plaży w Brzeźnie i centrum Miasta odpowiednio liniami “Plażowa” i “Jarmarkowa”.

Z dala od turystów, przyjazne dla środowiska

Międzynarodowe Targi Gdańskie AmberExpo oraz Gdańska Organizacja Turystyczna przygotowują działania zgodne z polityką Gdańska, który buduje wizerunek zielonego miasta. Zostawiając samochód w strefie Park&Ride korzystają na tym nie tylko kierowcy, ale również uczestnicy ruchu w centrum miasta oraz jego mieszkańcy. Ruch w tym rejonie rozładowuje się, dzięki czemu przemieszczanie się jest krótsze i przyjemniejsze. Zmniejsza się także natężenie poziomu spalin, a rozgrzane przez letnie temperatury pojazdy nie generują tak dużej ilości ciepła. Zmniejszona liczba samochodów na jezdni to także mniejszy hałas.

Źródło: Gdańsk.pl (oprac. WG)

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Dwa odcinki S6 w pomorskim w betonie

W ramach budowy drogi ekspresowej S6 ze Słupska do Bożepola Wielkiego dwa odcinki na terenie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *