piątek , 16 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
mat. prasowe

Pasty polerskie i gąbki do polerowania samochodu, czyli jak dbać o karoserię samochodu?

Ochrona lakieru to jeden z głównych sposobów na utrzymania auta w świetnej kondycji. Co więc należy robić, by karoseria wyglądała jak tuż po opuszczeniu salonu?

Jak zbudowana jest powłoka lakiernicza?

Lakier wpływa nie tylko na wygląd samochodu. O wiele bardziej istotna jest ochrona karoserii przed działaniem czynników zewnętrznych. Temperatura, opady deszczu i śniegu, piasek, drobiny asfaltu czy owady mogą osadzać się na lakierze i wywoływać rozmaite reakcje chemiczne. Te z kolei prowadzą do korozji, odbarwień, zadrapań, czy matowienia. Powłoka lakiernicza składa się najczęściej z czterech różnych warstw, które są ułożone na sobie jedna na drugiej. Pierwsza z nich to grunt chroniący przed korozją. Na to przychodzi podkład antykorozyjny, który wyrównuje niedoskonałości w strukturze podłoża. Dopiero wówczas przychodzi lakier bazowy, który nadaje karoserii kolor. Na koniec umieszcza się lakier bezbarwny, który chroni przed wspomnianymi wcześniej czynnikami. Nadaje także karoserii połysk. Ostatnia warstwa jest najgrubsza spośród wszystkich czterech.

Co niszczy lakier samochodowy?

Lakier zachowuje się różnie w zależności od temperatury. W czasie wysokich rozszerza się, natomiast w niskich kurczy, Naturalną rzeczą jest więc jego odkształcanie, które wpływa na osłabienie struktury lakieru. Wszelkiego rodzaju opady natomiast mogą prowadzić do mikropęknięć. Zanieczyszczenia przenoszone z wiatrem mogą z kolei porysować lakier. Nie możemy jednak zapomnieć o promieniach UV, które powodują, że lakier staje się kruchy, łuszczy się i traci połysk. Nieodwracalne uszkodzenia lakieru są także wywoływane przez pyłki kwiatów, ślady po owadach, czy ptasich odchodach.

Jak dbać o lakier?

Producenci przygotowali liczne rozwiązania, które pozwalają nam poprawić ogólny wygląd lakieru, a także te, które są przeznaczone do konkretnego problemu, np. drobnych rys. Sprawdź tutaj, co oferuje jeden ze sklepów internetowych https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Odnowa-lakieru_Pasty-polerskie-891.html. Jednak zanim zaczniemy stosować takie preparaty, musimy zadbać o dokładne umycie karoserii. Pomocna może się w tym okazać myjka ciśnieniowa. Dokupienie do niej aktywnej piany pozwoli nam na pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń w sposób bezpieczny dla lakieru. Trudniejsze zabrudzenia możemy usunąć też za pomocą glinki. Dopiero wówczas możemy przystąpić do kolejnych czynności.

Pasty polerskie i gąbki do polerowania samochodu – co trzeba wiedzieć?

Polerowanie umożliwia usunięcie uszkodzeń, takich jak rysy, ślady utleniania, wżery, czy hologramy. Dobrze wypolerowany lakier ma powierzchnię płaską i jednolitą. Końcowy efekt zależy też od tego, jakie gąbki do polerowania samochodu wybierzemy. Tutaj znajdziesz je w różnych kształtach i kolorach https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Odnowa-lakieru_Gabki-polerskie-896.html. Wygodne mocowanie na rzep ułatwia pracę. Podczas polerowania przydatne mogą też być pasty polerskie. W asortymencie sklepów znajdziemy zarówna te służące do polerowania ręcznego, jak i maszynowego.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przygotuj swoje Porsche na wiosnę! Oferta specjalna Car Spa w Porsche Centrum Sopot

Wiosna to czas porządków, więc warto zadbać również o swoje Porsche. Porsche Centrum Sopot przygotowało …

2 komentarze

  1. Ja sobie nakupiłem środków do zadbania o karoserię na https://mrcleaner.pl więc zabezpieczyłem ją trochę na zimę. Zobaczymy jaki wiosną będzie efekt. Jestem dobrej myśli, bo póki co wygląda to na prawdę nieźle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *