poniedziałek , 27 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. Policja

Pędzili przez Sopot i stracili prawo jazdy

Wczoraj wieczorem patrol drogówki zatrzymał do kontroli dwóch kierowców po tym, jak na głównej arterii Sopotu rażąco przekroczyli prędkość. 64-latek z Gdyni kierował samochodem z prędkością 107 km/h, natomiast zmierzona prędkość 27-letniemu kierowcy z Gdańska dała wynik 109 km/h. Sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatami, na ich konto trafi 10 punktów i zgodnie z przepisami stracą prawo jazdy na 3 miesiące.

Zmniejszony ruch na drogach w godzinach wieczornych i nocnych to niestety dla niektórych kierowców pokusa do szybszej jazdy. Szczególnie lekceważenie tych przepisów w terenie zabudowanym często przyczynia się do zdarzeń drogowych, dlatego sopoccy policjanci ruchu drogowego nie ustają w swoich działaniach i codziennie pełnią służbę na drogach, nie odpuszczając takim kierowcom.

Wczoraj przed godz. 20.00 patrol ruchu drogowego mierzył prędkość kierujących pojazdami poruszającymi się Aleją Niepodległości w Sopocie. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli, jak w stronę Gdańska z dużą prędkością porusza się samochód Audi. Zmierzona prędkość tego auta dała wynik 107 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie wynosiło do 50 km/h. Policjanci od razu zatrzymali kierującego do kontroli drogowej i zatrzymali mu elektronicznie prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. 64-latek z Gdyni został też ukarany mandatem za popełnione wykroczenie i na jego konto trafi 10 punktów karnych. Zgodnie z przepisami straci też uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Po godz. 20.00 ten sam patrol drogówki zatrzymał do kontroli kolejnego kierowcę, który pędził przez Sopot z prędkością ponad 100 km/h. 27-letni gdańszczanin kierując BMW jechał z prędkością 109 km/h. Policjanci elektronicznie zatrzymali mu prawo jazdy, które zgodnie z przepisami straci na 3 miesiące. Ponadto mundurowi ukarali 27-latka z Gdańska mandatem w kwocie 500 zł i 10 punktami karnymi.

Stracić dokument uprawniający do kierowania pojazdem można na kilka sposobów i na różne okresy czasu. Przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h to rozstanie z „prawkiem” na okres trzech miesięcy. Ponieważ utrata dokumentu dla niektórych kierowców nie stanowi bariery by usiąść za kierownicą, dla recydywistów przewidziano przedłużenie kary do sześciu miesięcy. Kolejny raz taki kierowca ukarany już będzie definitywnym odebraniem uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Apelujemy do wszystkich kierowców  o wyobraźnię i rozwagę na drogach. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem uszanujmy swoje bezpieczeństwo, życie i zdrowie oraz wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Policja

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kokoszki. Trwa rozbudowa ul. Kartuskiej. Zaawansowanie prac już na poziomie 70 procent

Obecnie na placu budowy trwa układanie kolejnych warstw podbudowy jezdni. Wykonawca robót rozpoczął też układanie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *