poniedziałek , 25 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Pierwszy 7-osobowy Lexus oferowany w Europie zadebiutował w Lexus Trójmiasto

Lexus RS Long - 7osobowy-204930Początek tygodnia to premierowe dni nowego Lexus’a RX L w salonie Lexus Trójmiasto w Gdyni Orłowie. Dealer jako pierwszy w Polsce zaprezentował pierwszy, oficjalnie oferowany w Europie model marki Lexus, mogący pomieścić 7 pasażerów. RX w wersji Long jest o 110 mm dłuższy od swojego 5-osobowego brata i posiada bardziej stromą szybę w klapie bagażnika. 

Nigdy dotąd, Lexus w Europie nie oferował samochodu, który mógł pomieścić 7 pasażerów. Wydłużony RX zwany „Long” jako pierwszy zaoferował taką możliwość. Nieznaczne, bo raptem 11 centymetrowe, wydłużenie nadwozia pozwoliło wygospodarować przestrzeń wystarczająca do zmieszczenia 3 rzędu foteli. Składane elektrycznie siedzenia pozwalają, albo zabrać dodatkowych pasażerów, albo znacząco zwiększyć możliwości bagażowe RX’a.

Stylistyka samochodu pozostała zasadniczo nie zmieniona. Zachowano charakterystyczny dla samochodów Lexusa grill o kształcie klepsydry z chromowaną obwódką oraz opcjonalne reflektory LED zawierające po trzy elementy o kształcie litery L. Nadwozie dzięki wydłużeniu zyskało natomiast większą smukłość.

Lexus nie zapomniał także o bezpieczeństwie „dodatkowych” pasażerów w 3 rzędzie, rozszerzając działanie kurtyn powietrznych na całą długość wnętrza.

 

Lexusa RX 450hL do napędu wykorzystuje 3,5-litrowy silnik benzynowy V6 z układem wtryskowym D4-S, współpracujący z dwoma elektrycznymi silnikami-generatorami o wysokim momencie obrotowym. Łączną rozwijana moc to 313 koni mechanicznych. Napęd przekazywany jest na 4 koła, jednak zamiast przekładni i wału napędzającego tylną oś, zastosowano tu napęd tylnych kół, który realizowany jest przez zamontowany z tyłu dodatkowy silnik elektryczny.

Lexus RS Long - 7osobowy-205427W wyposażeniu RX 450hL dodatkowo znalazły się takie seryjne elementy jak zintegrowana nawigacja, 12-głośnikowy system audio, ogrzewane i wentylowane przednie siedzenia oraz ogrzewana kierownica. Ponadto, wszystkie dostępne odcienie lakieru RX chronione są specjalną, odporną na zadrapania, samoodtwarzającą się powłoką z makromolekularnego polimeru.

Premierowy pokaz Lexus’a RX L w towarzystwie najnowszego, topowego modelu LS, odbył się w poniedziałek 5 marca w salonie Lexus Trójmiasto w „Nowym Orłowie” podczas spotkania networkingowego „Lexus Trójmiasto łączy biznes”.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

GDDKiA gotowa do zimowego utrzymania dróg w sezonie 2021/2022

Kilka tysięcy osób będzie pracować w trakcie sezonu zimowego przy zwalczaniu śliskości i odśnieżaniu dróg …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *