poniedziałek , 4 grudnia 2023
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
mat. prasowe

Pierwszy w Trójmieście elektryczny samochód dostawczy na minuty od Traficar

Od teraz pod IKEA Gdańsk można wynająć elektryczne, dostawcze auto na minuty Renault Kangoo Z.E. udostępnione w usłudze TrafiCargo. To pierwszy taki samochód w ramach usługi carsharingu w Trójmieście i drugi we flocie Traficara.

Samochody elektryczne to coraz częstsze zjawisko na polskich drogach, nie tylko dzięki ustawie o elektromobilności. Duży udział w rozwoju tego segmentu pojazdów mają firmy carsharingowe. Traficar udostępnił drugi w swojej flocie samochód Renault Kangoo Z.E., który zlokalizowany jest pod IKEA Gdańsk w strefie dla samochodów dostawczych. To kolejny krok w rozwoju usługi wynajmu aut elektrycznych na minuty i ukłon w stronę rosnących potrzeb użytkowników. W pełni elektryczny, dostawczy Renault Kangoo Z.E.  ma zasięg do 270 km wg NEDC. Klienci sklepu mogą wygodnie zarezerwować auto w aplikacji i przewieźć nawet najdłuższą paczkę z szafą PAX, dzięki możliwości powiększenia przestrzeni bagażowej. Za ładowanie pojazdu odpowiedzialni są pracownicy Traficara.

– Bardzo cieszymy się, że nasi klienci mogą korzystać z kolejnego samochodu Traficar. Fakt, że jest to auto elektryczne cieszy nas tym bardziej, że wszystko co związane ze zrównoważonym rozwojem dla IKEA stanowi bardzo ważną część biznesu. Dzięki samochodom typu Kangoo nasi klienci mogą zapakować większe zakupy i samodzielnie przetransportować je do domu. Zależy nam na ciągłym poszukiwaniu rozwiązań odpowiadających na zmieniające się potrzeby. Wierzymy, że dobrze już znana i lubiana usługa w nowej odsłonie przypadnie do gustu naszym klientom – komentuje Natalia Troka-Andriskowska, Customer Relations Manager w IKEA Gdańsk.

Traficar zdecydował się na wprowadzenie do floty modelu Renault Kangoo Maxi Z.E. w największej dostępnej wersji, aby transport nawet dużych zakupów był wygodny. Dzięki złożeniu fotela pasażera i odchyleniu przegrody z kratą można uzyskać przestrzeń aż do 2,5 m długości. Elektryczny silnik, automatyczna skrzynia biegów ułatwiają użytkowanie pojazdu. Użytkownicy auta mogą także korzystać z systemów wspomagania prowadzenia, które pozwalają̨ zoptymalizować zasięg i obniżyć zużycie energii, by móc w pełni i bezstresowo korzystać z tego dostawczego auta.

– Rozwijamy się i chcemy być częścią rewolucji jaka dokonuje się w transporcie. Pojawiają się w Polsce nowe sposoby na przemieszczanie się po mieście i pojazdy o napędzie alternatywnym. Dzięki kooperacji z IKEA Gdańsk, która posiada własną stację ładowania i mocno wspiera rozwój elektromobilności, mogliśmy zaoferować nowoczesny i ekologiczny sposób transportu nawet największych zakupów – dodaje Konrad Karpiński, dyrektor operacyjny w firmie Traficar.

Wynajem elektrycznego auta w usłudze TrafiCargo działa tak samo, jak wynajem wszystkich innych samochodów. Wystarczy aplikacja Traficar, dzięki której po zakończeniu zakupów możemy zarezerwować pojazd, stojący w strefie dla samochodów dostawczych przy sklepie. W aplikacji elektryczny samochód oznaczony jest granatowo-miętowym sygnetem. Następnie, należy zeskanować zamieszczony na szybie kod QR, który otwiera pojazd, a kluczyki czekają w schowku. Do wynajęcia pojazdu w ramach TrafiCargo wystarczy prawo jazdy kategorii B. Koszty przejazdu można sprawdzić na stronie www: www.traficar.pl/fees

Opłaty za korzystanie elektrycznego auta są takie same jak w całej usłudze – 80 groszy za kilometr, 50 groszy za minutę jazdy i 10 groszy za minutę postoju. Usługa TrafiCargo działa w modelu „z punktu A do punktu A”. To oznacza, że po wypakowaniu zakupów auto należy zwrócić w wyznaczonej strefie przed sklepem, skąd został wynajęty.

Miejsca, na których można zaparkować auto są widoczne w aplikacji.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Droga ekspresowa S6 – stan realizacji

S6, to ekspresowe połączenie Szczecina z Trójmiastem i łatwiejszy dojazd do nadmorskich miejscowości. Przyjrzyjmy się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *