Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. Ministerstwo Zdrowia

Pierwszy w województwie Dentobus na bazie Mercedesa Sprintera w kwietniu rozpocznie służbę

Dentobus, czyli specjalistyczny pojazd wyposażony w gabinet zabiegowy z aparatem RTG i narzędziami do leczenia stomatologicznego uzębienia dzieci. Ten nietypowy, mobilny gabinet dentystyczny wkrótce rozpocznie swoją służbę w województwie pomorskim i będzie dojeżdżał do dzieci z najmniejszych miejscowości. 

Od kwietnia dzieci z terenów wiejskich gdzie nie ma stomatologa, będą mogły korzystać z gabinetu dentystycznego na kółkach. Jego operatorem został Niepubliczny Zespół Opieki Zdrowotnej „Śródmieście” z Gdyni.

Fot. Ministerstwo Zdrowia
Fot. Ministerstwo Zdrowia

Mobilny gabinet dentystyczny do pierwszych pacjentów ma wyjechać w pierwszych dniach kwietnia. Przyjmowane będą w nim wyłącznie dzieci i młodzież do ukończenia 18 roku życia. Główny cel projektu to wczesne wykrywanie i leczenie próchnicy oraz prowadzenie akcji profilaktycznych dotyczących zdrowia jamy ustnej.

– Dentobus dotrze w miejsca, gdzie utrudniony jest dostęp do opieki stomatologicznej, czyli na przykład do mniejszych miejscowości regionu. Liczymy na współpracę ze szkołami na tych terenach – mówi Mariusz Szymański, rzecznik pomorskiego NFZ.

Dyrektorzy szkół wytypowanych do udziału w projekcie, będą organizować spotkania z rodzicami w celu uzyskania zgody na opiekę stomatologiczną ich dzieci. Rodzice będą też mieli możliwość sami przyprowadzić swoje pociechy do specjalisty przyjmującego w dentobusie.

– Te 16 samochodów to początek walki z próchnicą u dzieci, którą będziemy realizować także w najmniejszych miejscowościach i najmniejszych szkołach, w których nie ma miejsca i możliwości zorganizowania gabinetu szkolnego – informuje minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Źródło informacji: gdynia.pl 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

W Gdańsku przy ulicy Uczniowskiej 36 powstaje nowy salonu marki Volvo

Dealer Volvo Drywa oficjalnie potwierdził budowę swojego nowego salonu. Obiekt powstaje w Gdańsku, przy ulicy …

Jeden komentarz

  1. Kiedyś w Panek też już wypożyczałem towarowego Mercedesa i nawet miło mnie zaskoczył. Fajnie dał sobue radę w trasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *