poniedziałek , 18 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. Youtube (Moto Events )

Piesi w niebezpieczeństwie – ekstremalne sytuacje na trójmiejskich drogach

Podwale Staromiejskie w Gdańsku. Matka z trójką dzieci (w tym jedno trzymane przez nią w ramionach) przechodzą przez oznakowane przejście dla pieszych. W ostatnim momencie, zatrzymując się w połowie przejścia, unikają potrącenia przez jadącą od zachodniej strony Hondę Civic. Tyle szczęścia nie miał pieszy, który wtargnął na jezdnię Jana z Kolna w Gdyni, w niedozwolonym miejscu, wprost pod koła Citroen’a.  

Mężczyzna potrącony przy zmianie pasa w Gdyni 

Samochód osobowy zmienia pas i uderza w pieszego na drodze. Mężczyzna odbija się od auta i upada na jezdnię. Z samochodów zaczynają wysiadać kierowcy, którzy podbiegają do potrąconego – takie sceny rozegrały się w piątek około godziny 17. na ulicy Jana z Kolna w Gdyni.
Najpierw uspokoiłem osoby, z którymi podróżowałem, a potem ruszyłem na pomoc – relacjonował pan Dawid, autor nagrania, na którym widać niebezpieczny wypadek. – Mężczyzna krwawił – mówił świadek wypadku.
Przechodził w niedozwolonym miejscu
Na miejsce wezwano policję oraz pogotowie, które zabrało potrąconego mężczyznę do szpitala. – Pieszy przechodził przez ulicę w niedozwolonym miejscu – przekazał kom. Krzysztof Kuśmierczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak dodał policjant, kierowca, który potrącił mężczyznę, był trzeźwy. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku.
Niebezpieczne miejsce
Pan Dawid przyznaje, że dobrze zna to miejsce i podkreśla, że jest niebezpieczne. – Piesi przechodzą tędy przez ulicę ze znanej hali targowej na przystanek autobusowy – czytamy w opisie filmu zamieszczonego na Youtube’ie.

O włos od tragedii

Do innej niebezpiecznej sytuacji z udziałem pieszych doszło również w Gdańsku. Nagranie z wideorejestratora trafiło na Youtube’a 15 września.

Widać na nim jak kobieta z trójką dzieci przechodzi przez przejście dla pieszych na ulicy Podwale Staromiejskie. Z naprzeciwka nadjeżdża Honda Civic, która w ostatnim momencie hamuje z charakterystycznym piskiem zablokowanych kół, po czym prawdopodobnie odjeżdża dalej.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał, warto jednak zwrócić uwagę na zachowanie dzieci, szczególnie dziewczynki, która widząc nadjeżdżający samochodów zatrzymuje się oraz idącego obok chłopca.

Oba materiały zamieszczamy ku przestrodze, warto wyciągnąć z nich wnioski i zapamiętać, że takie sytuajce mogą się zdarzyć.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Asfalt LOTOSU redukujący smog ma trafić na drogę w pow. ostródzkim

LOTOS Asfalt i Samorząd Powiatu Ostródzkiego chcą zbudować doświadczalny odcinek drogi z asfaltem redukującym smog. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *