wtorek , 19 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Pijany i bez uprawnień dachował na Grunwaldzkiej w Gdańsku

Fot. KWP
Fot. KWP

Gdańscy policjanci ruchu drogowego wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dziś nad ranem na ul. Grunwaldzkiej. Pijany i bez uprawnień 35-latek kierując Alfą Romeo, stracił panowanie nad pojazdem i dachował.  Sprawca zdarzenia, który uciekł z miejsca wypadku, został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Oliwie w pobliskim lesie. 35-letni kierowca, jak i dwójka pasażerów których przewoził- trafili do szpitala.

Dziś po godz. 05:15 rano policjanci z ruchu drogowego otrzymali informację, że na ul. Grunwaldzkiej 602 doszło do wypadku drogowego. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i wstępnie ustalili, że 35-letni kierowca Alfa Romeo jadąc lewym pasem ruchu w kierunku Centrum  nagle uderzył w lewy krawężnik, po czym stracił panowanie nad pojazdem  i uderzył w Toyotę Avensis, która jechała prawym pasem ul. Grunwaldzkiej. Następnie kierujący Alfa Romeo zjechał na prawe pobocze, uderzył w ogrodzenie posesji, a potem dachował opierając się o drzewo. Po całym zdarzeniu kierowca rozbitego samochodu i dwójka pasażerów uciekła z miejsca wypadku.

Policjanci z komisariatu w Oliwie podczas przeszukania terenu, w pobliskim lesie na wysokości ul. Jeleniej zatrzymali 35-letniego kierowcę Alfa Romeo, jak i 19-letnią pasażerka pojazdu. Dalsze czynności wykazały, że sprawca wypadku był pod wpływem prawie 2 promili alkoholu, nie posiadał też żadnych uprawnień do kierowania. 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miała 19-letnia pasażerka samochodu. Na miejsce zdarzenia została wezwana karetka pogotowia, która zabrała 35-latka i młodą gdańszczankę do szpitala. Podczas kursu do placówki medycznej, karetkę tą po drodze zatrzymał ranny mężczyzna. Jak się okazało, był to 24-letni gdańszczanin  – drugi z pasażerów rozbitego auta.

Policjanci cały czas wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do 4,5 roku oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Nie bądź mroczny – bądź widoczny. Pamiętajmy, że odblaski ratują życie.

Bez względu na pogodę oraz warunki drogowe wielu z nas, każdego przemierza ulice, ścieżki rowerowe …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *