poniedziałek , 26 lipca 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow

Pijany kierowca próbował potrącić policjanta w Pruszczu Gdańskim

W niedzielę przed godziną 13.00 policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku pełniący służbę na terenie powiatu gdańskiego podjęli próbę zatrzymania do kontroli samochodu osobowego. Kierowca Forda zignorował sygnały do zatrzymania i  zaczął uciekać. Po krótkim pościgu, podczas którego uciekający próbował potrącić jednego z mundurowych, funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę. Okazało się, że w pojeździe przebywa dwóch mężczyzn. Obaj byli nietrzeźwi. Zostali zatrzymani. Czynna napaść na funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem, za które grozi do 10 lat więzienia, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 13.00 policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, którzy pełnili służbę na terenie powiatu gdańskiego, próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego Fordem. Mężczyzna nie zatrzymał się i zaczął uciekać. W pewnym momencie uciekający stanął. Funkcjonariusz wyszedł z radiowozu, żeby dokonać kontroli i wtedy kierowca Forda gwałtownie ruszył w jego kierunku.

Policjant uskoczył z toru jazdy Forda i jednocześnie oddał dwa strzały z broni służbowej. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali uciekający pojazd. W środku znajdowało się dwóch mężczyzn – 38-letni obywatel Mołdawii i 36-letni obywatel Ukrainy. Obaj byli nietrzeźwi. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Obecnie policjanci, pod nadzorem prokuratora, prowadzą czynności mające dokładnie określić okoliczności tego zdarzenia.

Kierowca Forda najprawdopodobniej usłyszy zarzuty czynnej napaści na policjanta, niezatrzymania się do kontroli i kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Czynna napaść na funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem, za które grozi do 10 lat więzienia, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowy pokaz nowego, elektrycznego Mercedesa EQS z Mercedes-Benz Witman

Mercedes mocno stawia na swoją submarkę EQ i sukcesywnie rozszerza jej ofertę. Na szczycie gamy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *