niedziela , 11 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

Pijany kierowca próbował potrącić policjanta w Pruszczu Gdańskim

W niedzielę przed godziną 13.00 policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku pełniący służbę na terenie powiatu gdańskiego podjęli próbę zatrzymania do kontroli samochodu osobowego. Kierowca Forda zignorował sygnały do zatrzymania i  zaczął uciekać. Po krótkim pościgu, podczas którego uciekający próbował potrącić jednego z mundurowych, funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę. Okazało się, że w pojeździe przebywa dwóch mężczyzn. Obaj byli nietrzeźwi. Zostali zatrzymani. Czynna napaść na funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem, za które grozi do 10 lat więzienia, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 13.00 policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, którzy pełnili służbę na terenie powiatu gdańskiego, próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego Fordem. Mężczyzna nie zatrzymał się i zaczął uciekać. W pewnym momencie uciekający stanął. Funkcjonariusz wyszedł z radiowozu, żeby dokonać kontroli i wtedy kierowca Forda gwałtownie ruszył w jego kierunku.

Policjant uskoczył z toru jazdy Forda i jednocześnie oddał dwa strzały z broni służbowej. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali uciekający pojazd. W środku znajdowało się dwóch mężczyzn – 38-letni obywatel Mołdawii i 36-letni obywatel Ukrainy. Obaj byli nietrzeźwi. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Obecnie policjanci, pod nadzorem prokuratora, prowadzą czynności mające dokładnie określić okoliczności tego zdarzenia.

Kierowca Forda najprawdopodobniej usłyszy zarzuty czynnej napaści na policjanta, niezatrzymania się do kontroli i kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Czynna napaść na funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem, za które grozi do 10 lat więzienia, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Policjant pomógł zagubionemu danielowi na trójmiejskiej obwodnicy

Policjant ruchu drogowego z Gdańska podjął dzisiaj nietypową interwencję. Funkcjonariusz na gdańskim odcinku obwodnicy zajął …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *