środa , 19 stycznia 2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow

Pijany kierowca zatrzymany przez policjantkę po służbie, usłyszał cztery zarzuty, przed sądem stanie też pasażer pojazdu

W sobotę do aresztu trafił pijany kierowca Mercedesa, którego po służbie zatrzymała policjantka z gdańskiego Komisariatu I Policji. W tej sprawie 38-letni gdańszczanin usłyszał łącznie cztery zarzuty. Podczas interwencji policjanci zatrzymali także dwóch pasażerów Mercedesa, z których jeden groził parterowi policjantki i uderzył go w twarz, łamiąc mu nos, a drugi okazał się osoba poszukiwaną do ustalenia miejsca pobytu oraz do sprawy rozboju.

W sobotę po południu policjanci ruchu drogowego otrzymali informację, że na parkingu przy ul. Nowatorów policjantka, która była po służbie, wspólnie ze swoim partnerem zatrzymali nietrzeźwego kierowcę Mercedesa. Podczas zdarzenia jeden z pasażerów pojazdu miał też pobić partnera policjantki.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, ustalili, że do zdarzenia doszło, kiedy funkcjonariuszka i jej partner próbowali wyjechać z parkingu. Z uwagi na fakt, że znajdujący się przed nimi pojazd marki Mercedes blokował im wyjazd, użyli klaksonu.

Wtedy z auta wysiadł jeden z pasażerów, który zaczął kierować wulgarne słowa wobec obojga, a ostatecznie zaczął grozić partnerowi policjantki i uderzył go pięścią w twarz. Podczas całego zajścia policjantka próbowała zwrócić uwagę kierowcy Mercedesa, aby odjechał i odblokował im wyjazd.

Podczas tej rozmowy wyczuła od kierowcy alkohol, dlatego chcąc uniemożliwić mu dalszą jazdę, wyciągnęła kluczyki z Mercedesa. W trakcie całej sytuacji pijany kierowca szarpał kobietę i groził jej, cofnął też swoim autem i uderzył w znajdujący się za nim pojazd policjantki.

Na miejscu pojawiły się dwa patrole ruchu drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy kierowcę Mercedesa oraz dwóch pasażerów. Podczas interwencji okazało się, że 38-latek, który kierował Mercedesem, miał w organizmie prawie 2 promile.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, a także uszkodzenia samochodu policjantki i kierowania w stosunku do niej gróź karalnych oraz naruszenia jej nietykalności.

Zatrzymany do tej sprawy 39-letni pasażer Mercedesa dziś usłyszał zarzutu kierowania gróźb karalnych wobec partnera policjantki, a także uszkodzenia jego ciała i spowodowania uszczerbku na zdrowiu trawiącego powyżej 7 dni. Kolejny pasażer Mercedesa – 45-latek z Gdańska był poszukiwany przez policjantów z komisariatu we Wrzeszczu do sprawy rozboju, a także poszukiwany przez sąd do ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna jest teraz przesłuchiwany.

Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat. Za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za przestępstwo kierowania gróźb karalnych i przestępstwo spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Trasa S6 – w trójmieście mało optymistycznie, ale na Kaszubach prace na ukończeniu!

Budowa nowej drogi S6 tzw. Trasy Kaszubskiej, łączącej trójmiasto z Lęborkiem, to w tej chwili …

Jeden komentarz

  1. Brawa dla policjantki za odwagę i interwencję nawet po służbie, niestety było to ryzykowne ale opłaciło się. Nie ma żadnej taryfy ulgowej dla kierowców pod wpływem, szczególnie gdy mowa o 2 promilach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *