poniedziałek , 21 czerwca 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow

Plichta z trzecim salonem Volkswagena w Trójmieście?

W marcu tego roku, informowaliśmy, że Volkswagen Polska poszukuje inwestora, gotowego wybudować nowy, trzeci salon w Trójmieście tej niemieckiej marki. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, przetarg ten wygrała spółka Plichta, która posiada już przedstawicielstwo VW w Gdańsku i Gdyni. 

Jeśli to właśnie ten inwestor będzie odpowiedzialny za powstanie trzeciego salonu, który docelowo ma być zlokalizowany w południowo-wschodniej części Gdańska, będzie swego rodzaju monopolistą tej marki w północnej Polsce.

Aktualnie w Gdańsku działają jeszcze dwaj inni dealerzy Volkswagena. Firma Fota-Groblewski z Przymorza oraz Benepol, zajmujący się sprzedażą aut dostawczych.

Przyczyną poszukiwań nowego dealera w Gdańsku jest niespełnianie wymagań i standardów importera przez jedno z obecnie działających przedstawicielstw oraz doskonałe wyniki sprzedażowe tej marki na Pomorzu. W 2015 roku zarejestrowano tutaj ponad 3000 nowych aut osobowych Volkswagen. Najpopularniejszymi modelami były Golf (1011 rejestracji) i Passat (516 rejestracji).

Spółki Plichta wydała w tej sprawie oświadczenie:

Na chwilę obecną nie komentujemy doniesień jakoby firma Plichta wygrała przetarg na budowę kolejnego salonu przy ul. Elbląskiej. Aktualnie koncentrujemy się na prowadzonych inwestycjach w Gdańsku Szadółkach oraz w Gdyni przy ul. Łużyckiej. Pragniemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie, stąd priorytetem są inwestycje, nad którymi obecnie pracujemy.

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Dni Otwarte Toyota GR Sport w salonach Toyota

Do soboty, 19 czerwca, w salonach marki Toyota trwają Dni Otwarte linii stylistycznej GR Sport. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *