Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Początek wakacji pod znakiem kontroli prędkości
Fot. KWP

Początek wakacji pod znakiem kontroli prędkości

Przez siedem dni pomorscy policjanci prowadzić będą działania pn. „Prędkość”. Ich celem jest eliminowanie zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Działania potrwają od poniedziałku do najbliższej niedzieli.

Podczas najbliższego tygodnia, od poniedziałku 24 czerwca do niedzieli 30 czerwca, policjanci będą prowadzili wzmożone działania, których celem jest zwrócenie uwagi na konieczność przestrzegania ograniczeń prędkości, szczególnie w obszarze zabudowanym. Podczas działań wykorzystane zostaną ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane wyposażone w wideorejetrator.

Patrole drogówki szczególną uwagę zwrócą również na korzystanie przez kierującego i pasażerów z pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci. Każdy zatrzymany do kontroli kierowca zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Podczas ostatnich działań przekonał się o tym kierowca, który przejeżdżając przez miejscowość poruszał się z prędkością 137 km/h. Dodatkowo został ukarany mandatem karnym i otrzymał 10 pkt karnych.

Źródło: KWP (komunikat policyjny)

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Z pasji do aut wyjątkowych – Integrale Drive Club

Auta z plakatów nad łóżkiem, podziwiane w filmach i wszystkie te, które się po prostu ...

Jeden komentarz

  1. Lepiej by trzeźwość sprawdzali, z prękdością sobie yanosik radzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *