sobota , 22 stycznia 2022
Baner British Auto Zdunek 750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Baner British Auto Zdunek 750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow

Poczuj magię Rolls-Royce’a. Wypożyczalnia Majer z Sopotu oferuje wynajem modelu Ghost

Rolls-Royce Ghost z wypożyczalnie Majer w Sopocie -2999Wypożyczalnia samochodów Majer Rental Cars z Sopotu, jako pierwsza w Trójmieście oferuje wynajem samochodu klasy SuperPremium. Prezentowany egzemplarz Rolls-Royce Ghost ma również symboliczny charakter – to pierwszy model tej marki, jaki został sprzedany w polskim salonie. Samochód może posłużyć jako transport do ślubu, na studniówkę, albo podczas ważnych wydarzeń biznesowych.

Ghost oferowany jest do wynajęcia bez kierowcy, dzięki czemu samemu można doświadczyć jak prowadzi się ta superluksusowa limuzyna z silnikiem 6.6 litra w układzie V12, o mocy 570 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 780 Nm. Napęd przekazywany jest na tylną oś za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni automatycznej.

Rolls-Royce Ghost z wypożyczalnie Majer w Sopocie -2991

Model ten zadebiutował na rynku w 2009 roku. Z założenia konstruktorów – może prowadzić go sam właściciel. W przypadku modelu z wydłużonym rozstawem osi zwanym EWB (Extended wheelbase) oraz topowym Phantom’em, czynność tę powinien wykonywać jednak szofer.

Zobacz również: Wypożyczalnia samochodów Warszawa

Ghost spokrewniony jest z BMW Serii 7 F01 i bazuje na jego wydłużonej płycie podłogowej. Nie ma jednak co liczyć na ewentualne naprawy w autoryzowanej sieci serwisowej BMW. Obie marki zobowiązały się „nie wchodzić sobie wzajemnie w drogę”, w związku z czym serwisy BMW konsekwentnie odmawiają usług serwisowych Rolls-Royce’a, odsyłając zainteresowanych do jedynego w Polsce dealerstwa, które znajduje się w Warszawie.

Koszt dobowego wynajmu Rolls-Royce’a w sopockiej firmie Majer to wydatek 2200 zł brutto z limitem przebiegu 300 kilometrów dziennie. W przypadku dłuższego okresu, cena ta jest niższa i wynosi odpowiednio – 2 dni 4100 zł, 3 dni 5800 zł. Wraz z wydłużeniem okresu wynajmu. zmieniają się również warunki przebiegowe. Dłuższe wynajmy oraz wynajmy z kierowcą ustalane są indywidualnie z wypożyczalnią.

Rolls-Royce Ghost z wypożyczalnie Majer w Sopocie -3005

Ghost przeznaczony jest do wyjątkowo komfortowego transportu 4 osób. Mimo homologacji i technicznych możliwość do przewiezienia 3 pasażerów na tylnej kanapie… raczej nie wypada tego robić. Opuszczenie podłokietnika z tyłu daje bowiem dostęp do wielu luksusów, które w przypadku „trzeciego” pasażera pozostaną ukryte.

Otwierane przeciwnie do kierunku jazdy drzwi ułatwiają wsiadanie i wysiadanie, ale ich zamknięcie mogłoby sprawiać problem – rozwiązano to poprzez przycisk na tylnym słupku. Wystarczy go wcisnąć, aby elektryczne siłowniki dyskretnie i szybko zamknęły drzwi. W podobny sposób można również sterować „statuą majętności” na przednim grillu. To kierowca decyduje czy ma ona pozostawać widoczna czy też nie. Po zamknięciu pojazdu, chowa się ona automatycznie.

Z czym muszą się liczyć potencjalni najemcy?

Rolls-Royce Ghost z wypożyczalnie Majer w Sopocie -3031Osiągi samochodu są imponujące. Potężna, ponad 5 metrowa limuzyna potrafi osiągnąć 100 km/h ze startu zatrzymanego w mniej niż 5 sekund, a przyspieszenie kończy przy 250 km/h. Warto przy tym pamiętać, że samochód gotowy do jazdy waży aż 2490 kilogramów. Tradycyjnie dla marki nie zastosowano tu obrotomierza, lecz wskaźnik „rezerwy mocy”, który wskazuje ile % możliwości silnika pozostało jeszcze do dyspozycji kierowcy.

Jeśli jednak skorzysta się z tych możliwości w 100%, eksploatacja Ghost’a nie będzie należeć do tanich. Średnie zużycie paliwa w mieście przekracza 20 litrów na 100 kilometrów, a przy podróżowaniu na trasie trzeba liczyć się z wynikiem powyżej 14 litrów.

Obsługa serwisowa Rolls-Royce’a okazuje się jednak tańsza niż Bentley’a Continental GT – zdradza właściciel samochodu. Coroczny serwis olejowy w Autoryzowanej Stacji Obsługi w Warszawie to wydatek 4000 zł. Bardzo drogi jest mechanizm podnoszenia statuetki Spirit of Ecstasy, który kosztuje ponad 10 000 funtów. Natomiast koszty części zamiennych, np. zawieszenia są około 2-krotnie niższe niż w Bentley’u. Na szczęście samochód nie należy do awaryjnych i na chwilę obecną wymagał jedynie wymian eksploatacyjnych, a te mają trwałość taką samą jak samochody klasy BMW Serii 7 – dodaje właściciel.

Wynajem luksusowego samochodu daje możliwość poczucia się wyjątkowo i przekonania się jak to jest, jeździć tak drogim i luksusowym samochodem.

W przypadku wynajmu w firmie Majer Rental Cars, najemcę interesuje jedynie koszt samego najmu oraz zatankowania samochodu. Reszta – to już tylko przyjemność jazdy przedstawicielem najbardziej luksusowej samochodowej marki świata.

Za pomoc w realizacji zdjęć, dziękujemy Restauracji Nowosopocka z Sopotu. 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przykład sportu według Volvo – S60 T8 AWD Plug-In Hybrid Polestar Engineered

W ofercie samochodów używanych Volvo Selekt w Volvo Car Plichta Gdynia pojawił się model Volvo …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *