Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Podsumowanie 2017 roku: Toyota Walder liderem Toyoty w północnej Polsce

Podsumowanie 2017 roku: Toyota Walder liderem Toyoty w północnej Polsce

Wyprzedaż rocznika 2017 w salonach Toyota Walder Gdynia i Rumia -020341767 samochodów, czyli o 229 pojazdów więcej niż w roku 2016. Aż tyle aut zostało przekazanych do klientów przez trójmiejskiego dealera Toyota Walder, posiadającego swoje salony w Chwaszczynie oraz Rumi. 

Miniony rok wyraźnie pokazał, że nasza pozycja lidera sprzedaży Toyoty w północnej Polsce pozostaje niezagrożona – twierdzi Aneta Janczewska, Marketing Manager w firmie Toyota Walder.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż przeszło 500 spośród samochodów opuszczających salony Toyota Walder w Chwaszczynie i Rumi to hybrydy. Klienci coraz częściej inwestują w te ekonomiczne pojazdy. Szczególnie widać to na przykładzie modeli C-HR oraz RAV4.

Naszą ubiegłoroczną premierę, czyli przebojową Toyotę C-HR sprzedaliśmy w liczbie 260-ciu egzemplarzy! To imponujący wynik – dla porównania, inny dealer w naszej strefie sprzedażowej, sprzedał w tym samym czasie około 100 egzemplarzy tego modelu. Co cieszy nas najbardziej, 64% spośród sprzedanych egzemplarzy Toyoty C-HR w salonach Toyota Walder stanowiły hybrydy. W przypadku Toyoty RAV4 wygląda to podobnie, czyli 61% całkowitej sprzedaży tego modelu stanowiły jednostki z napędem hybrydowym – dodaje Aneta Janczewska.

Wśród klientów indywidualnych, największą popularnością cieszyła się Toyota Yaris, natomiast klient biznesowy najczęściej decydował się na Toyotę Auris. W sumie nasze salony opuściło 406 Aurisów oraz 398 Yarisów.

Wyprzedaż rocznika 2017 w salonach Toyota Walder Gdynia i Rumia -02031

Co wpływa na zaufanie jakim cieszy się największy trójmiejski dealer Toyoty?

Na rynku jesteśmy od blisko 30 lat – kontynuuje Aneta JanczewskaBył to czas intensywnej pracy. Budowania krok po kroku zaufania klienta. Toyota Walder ma to szczęście, że oferuje swoim klientom solidny, niezawodny samochód. Jednak dopiero w połączeniu z zaangażowaniem dobrze wyszkolonych pracowników – ekspertów w swojej dziedzinie, jest on gwarancją sukcesu sprzedażowego.

Walder Plus - samochody używane z gwarancja w Gdańsku-03004Dlatego właśnie tak dużą wagę przywiązujemy do odpowiednego doboru i kształcenia naszych specjalistów. W 2017 roku nasz zespół sprzedażowy mocno się powiększył. Nasze szeregi wzmocniły nowe osoby w dziale sprzedaży dla klienta indywidualnego. Zatrudniliśmy też 3 nowych doradców klienta biznesowego. Bardzo mocno zainwestowaliśmy w rozwój sprzedaży samochodów używanych. Otwarcie nowego placu sprzedaży samochodów używanych w Gdańsku przy Alei Grunwaldzkiej 270 spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony osób poszukujących sprawdzonych pojazdów z rynku wtórnego.

Jakie plany na rok 2018?

Początek roku to dla nas bardzo intensywny okres związany z trwającą wyprzedażą rocznika 2017. Po jej zakończeniu będziemy wdrażać kolejne elementy starannie zaplanowanej strategii sprzedażowej. Nie mamy wątpliwości, że będzie to dla nas rok kolejnych rekordów sprzedażowych, a także intensywnej ekspansji marki Toyota Walder.

Wyprzedaż rocznika 2017 w salonach Toyota Walder Gdynia i Rumia -02038

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Moto3m TV] Użytkowa nowość w gamie Toyoty: nowa ProAce City Verso w Toyota Walder Chwaszczyno

W gamie marki Toyota debiutuje nowy, użytkowy model ProAce. Konstrukcyjnie samochód jest bliźniakiem Citroen’a Berlingo, ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *