poniedziałek , 8 marca 2021
Slider

[Podsumowanie 2019] FordStore Euro-Car – rok na „plusie”

Gdyński dealer marki Ford ma powody do zadowolenia. W minionym roku z firmy FordStore Euro-Car wyjechało ponad 1400 nowych samochodów. Trzonem sprzedaży były popularne modele osobowe, ale coraz większą popularnością cieszą się także auta dostawcze. Dealer nie kryje też radości, że coraz więcej klientów decyduje się na auta o napędzie hybrydowym. W 2020 roku Forda czekają pod tym względem rewolucyjne zmiany, bo w sprzedaży pojawią się pierwsze w pełni elektryczne modele. 

W poprzednim roku nowości rynkowe Forda, które zagościły w Gdyni, też wzbudzały emocje, chociaż innego rodzaju. W salonach zadebiutowały dwa modele o sportowych cechach.

W 2019 roku zadebiutowały u nas dwa modele przygotowane przez Ford Performance czyli Focus ST i mocny, przygotowany na wszystkie warunki Ranger Raptor – informuje Filip Formella, Kierownik ds. Marketingu FordStore Euro-Car. Całościowa sprzedaż w ubiegłym roku wyniosła ponad 1400 samochodów. Najważniejszy w tej liczbie jest fakt, iż samochody hybrydowe stanowią coraz większy odsetek pojazdów opuszczających naszą strefę wydawczą – dodaje.

Ford Explorer Hybrid (Fot. Ford)

Rok 2019 w Fordzie był czasem określenia wizji marki na najbliższe lata. W 2020 roku w gamie, oprócz nowych modeli Kuga i Puma, zadebiutują samochody elektryczne. Mach-E będzie w 100% elektrycznym SUV’em inspirowanym stylistyką legendarnego Mustanga.

Nowy Explorer to z kolei duży SUV z hybrydowym napędem o mocy 450 koni mechanicznych.

Nowe modele można zamawiać w FordStore Euro-Car od grudnia ubiegłego roku. Cieszą nas szczególnie to, że pierwsze rezerwacje tych modeli już zostały dokonane w naszym salonie – zdradza Filip Formella.

Ford E-Mach (Fot. Ford)

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Odświeżony Lexus LS z wizytą w Lexus Trójmiasto

LS to model, który zapoczątkował istnienie marki Lexus. Kryje się pod nim cała idea i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *