sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

[Podsumowanie 2019] K&K Wojtanowicz: wzrost sprzedaży i dominacja SUV’ów

Firma K&K Wojtanowicz od połowy 2016 roku funkcjonuje w nowej dla siebie siedzibie w Gdyni przy ulicy Kcyńskiej. Nowoczesny obiekt multidealera przynosi wymierne korzyści w działalności firmy – rok 2019 zaowocował wzrostem sprzedaży na poziomie 14% znacznie przekraczając 1000 sztuk. W 2020 roku K&K Wojtanowicz zrealizuje kolejne inwestycje, które dotyczyć będą drugiego z salonów firmy – w Wejherowie. 

W 2019 roku zafakturowaliśmy 1028 samochodów i zebraliśmy zamówienia w ilości 1096 sztuk – zdradza Krzysztof Wojtanowicz, właściciel dealerstwa. Tym samym odnotowaliśmy wzrost sprzedaży na poziomie 14% i zamówień o 17%.

Firma jest przedstawicielem trzech marek: KIA, Mitsubishi i Suzuki. Jakie modele okazały się najpopularniejsze?

W przypadku KII najpopularniejszym modelem okazał się SUV Sportage, ale po piętach depcze mu CEED, którego sprzedano w 2019 roku zaledwie 11 sztuk mniej.

W przypadku Mitsubishi najwięcej nabywców zyskał model ASX, a z salonu Suzuki najwięcej wyjechało Vitar.

W minionym roku firma K7K Wojtanowicz odnotowało także kilka ważnych dla siebie wydarzeń.

Największy sukcesy?

Myślę, że fakt, iż jesteśmy jedynym dostawcą samochodów, w tym wypadku Suzuki, dla Polskiego Związku Bokserskiego, a także kompleksowa obsługa z ramienia Kia imprezy Verva Street Racing w Gdyni – odpowiada Krzysztof Wojtanowicz.

W 2020 roku firmę czekają kolejne rozbudowy. Będą one skoncentrowane wokół obiektu w Wejherowie. 

Czeka nas modernizacja i rozbudowa obiektu w Wejherowie. Obejmie ona powiększenie i modernizację obiektu marki Kia do najnowszych standardów producenta. Salon sprzedaży będzie miał powierzchnię 460 m². Opracujemy również projekt modernizacji salonu Suzuki. Zmiany zajdą także w części serwisowej. Zmodernizujemy halę i rozbudujemy ją do 12 stanowisk. Ponadto przygotowujemy się do wprowadzenia na serwisie autoryzacji Mitsubishi w II kwartale 2020 roku. Do tego pracujemy nad ekspozycją samochodów używanych i testowych Mitsubishi – opowiada Wojtanowicz. 

Rewolucja jaka dzieje się aktualnie w branży motoryzacyjnej nie pozostaje obojętna lokalnym dealerem samochodowym. Jaką przyszłość na najbliższy rok przewiduje dla sektora automotive właściciel firmy K&K Wojtanowicz?

Największym zagrożeniem i wyzwaniem zarazem, będzie utrzymanie zadowalającej rentowności przedsiębiorstwa – mimo lawinowo rosnących kosztów działalności dealerskiej i zmian na rynku samochodów nowych, w tym ograniczenia co². Obawiam się, że część firm będzie miała problemy z utrzymaniem opłacalności tego biznesu w najbliższych latach, co w konsekwencji będzie prowadziło do zmian właścicielskich lub zamykania przedsiębiorstw – podsumowuje Krzysztof Wojtanowicz.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *