piątek , 15 stycznia 2021
Strona główna / Wiadomości / [Podsumowanie 2019] ODTJ Autodrom Pomorze – szkolenia, kursanci i motoryzacyjne imprezy

[Podsumowanie 2019] ODTJ Autodrom Pomorze – szkolenia, kursanci i motoryzacyjne imprezy

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Pomorze w Pszczółkach stał się już kilka lat temu swoistą mekką miłośników motoryzacji z Trójmiasta i okolic. Z każdym rokiem nasz jedyny, lokalny i profesjonalny tor notuje coraz lepsze wyniki. W 2019 roku z indywidualnych jazd skorzystało ponad 5000 osób, zapewne drugie tyle doskonaliło swoją technikę jazdy podczas odbywających się tutaj imprez i wydarzeń sportowych. 

Statystyki ilościowe ODTJ Autodrom Pszczółki napawają optymizmem. Z indywidualnego programu szkoleniowego „Doskonalenie Techniki Jazdy” w 2019 roku skorzystały 724 osoby. Kolejne 487 przeszkoliło się w ramach zajęć „Bezpieczna Flota” organizowanych przez firmy dla swoich pracowników.

Szkolenia w ramach kwalifikacji dla kierowców zawodowych kat. C i D to następne 1541 osób. Największą wartością są indywidualne jazdy gokartami po torze. Z takiej usługi w 2019 roku skorzystało 2496 osób.

Kolejne 57 osób przeszło kurs „Technika i taktyka jazdy” dla instruktorów oraz 44 kursantów „Technika i taktyka jazdy” dla egzaminatorów.

ODTJ Autodrom Pomorze przygotowuje także do zawodu instruktora techniki jazdy. W 2019 roku z takiego programu skorzystało 15 osób.

Sukcesy 2019 roku

Dużym wydarzeniem i zarazem wielkim sukcesem zarządców obiektu, była organizacja trzech imprez driftingowych w sierpniu, w tym po raz pierwszy Driftingowych Mistrzostw Polski.

Jednak za największy sukces ODTJ Autodrom Pomorze uznaje rosnące zainteresowanie szkoleniami z zakresu doskonalenia techniki jazdy.

Kierowcy, którzy chcą inwestować w siebie poprzez podnoszenie swoich umiejętności za kierownicą w bezpośredni sposób przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, a to bardzo cieszy – mówi Angelika Ślusarczyk, Starszy Referent ds. Marketingu PORD w Gdańsku.

ODTJ w Pszczółkach nie tylko promuje bezpieczeństwo na drodze, ale w ramach odpowiedzialności społecznej dba także o bezpieczeństwo własnego obiektu.

W mojej opinii jednym z najważniejszych „wydarzeń” w naszej działalności było wykonanie profesjonalnego przeglądu ekologicznego działalności ODTJ. Zbadano Autodrom pod każdym możliwym kątem i mam pewność, że działalność ośrodka nie jest szkodliwa dla środowiska – mówi Agnieszka Łobocka, Kierownik ODTJ Autodrom Pomorze. Cieszy mnie też to, że utwardziliśmy większość poboczy toru szosowego – wszystkie jego newralgiczne odcinki – dodaje.

Najważniejsze wydarzenie 2019 roku

Największym wydarzeniem pod względem liczebności odwiedzających Ośrodek w Pszczółkach był ubiegłoroczny, 27 Finał WOŚP, który został współorganizowany z MotoManią. Kolejnym, dużym przedsięwzięciem tego rodzaju była współorganizacja imprezy charytatywnej dla mieszkanki gminy Pszczółki.

Wydarzeniem, które ucieszyło nas w szczególny sposób był wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego uchylający uchwałę Rady Gminy Pszczółki. Uchwała ograniczała działalność ODTJ Autodrom Pomorze. Na ten moment czekamy na wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego. Wierzymy, że postanowienie WSA zostanie podtrzymane – informuje Angelika Ślusarczyk, Starszy Referent ds. Marketingu PORD w Gdańsku.

Plany na 2020 rok

W ODTJ kończy się właśnie budowa wału ziemnego, który ograniczy wydostawanie się hałasu poza obszar toru. Ponadto, pod koniec kwietnia w planach jest duże wydarzenie motoryzacyjne z okazji otwarcia sezonu. Klienci Autodromu liczyć mogą także na wzbogacenie oferty szkoleniowej.

Cały czas stawimy na rozwój. Promowanie sportu motorowego i nowe programy szkoleniowe to nasze cele. Nie zwalniamy, wręcz przeciwnie, wrzucamy piąty bieg – podsumowuje Roman Nowak, Dyrektor PORD.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Luksusowe coupe z mega-silnikiem: 2012 Mercedes-Benz CL600 W216 w Mercedes-Benz Witman

Jest wielki, ocieka luksusem, ma wielki silnik o pojemności 6 litrów i 12 cylindrach i ...

Jeden komentarz

  1. Jestem zwolennikiem takich imprez. Odkąd zewnętrzna firma https://www.megashow.pl zrobiła nam podczas imprezy integracyjnej wypad na tor – inaczej zupełnie na to patrzę. Szaleństwo na torze – pokora i rozwaga na drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *