sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

[Podsumowanie 2019] SUV’y w szwedzkim stylu – Volvo Drywa i ponad pół tysiąca sprzedanych samochodów

Szwedzka marka, będąca obecnie pod wodzą Chińczyków, przeżywa dynamiczny rozwój. W branży mówi się, że jest ona jedną z najbardziej rozwojowych obecnie firm produkujących samochody. Zdają się potwierdzać to liczby – zarówno te globalne jak i lokalne. W Trójmieście, wokół Volvo, działo się ostatnio wiele. Jak miniony rok podsumowuje dealer Drywa, który jeszcze do niedawna był monopolistą tej marki na Pomorzu? 

Z salonów Volvo Drywa w 2019 roku wyjechało ponad 500 nowych samochodów. Statystyki pokazują, że także nabywcy tej marki ulegają trendom. Trzonem sprzedaży, tak jak u wielu innych dealerów, okazują się być SUV’y.

Najpopularniejszym modelem, tak jak w poprzednim roku, okazało się Volvo XC60. W 2019 wydano ich aż 199 sztuk. Następnym w kolejności popularnym SUV-em jest XC40, których sprzedano w firmie Drywa 79 sztuk. Ostatnie miejsce na podium najpopularniejszych modeli zajął największy w gamie samochód XC90. Bramy salonu opuściły 53 egzemplarze.

Nie wiele mniejsza popularnością cieszyły się wychodzące z produkcji modele V40 i V40 Cross Country, których sprzedano 52 sztuki – równo po 26 sztuk każdego z nich.

Podobne wyniki odnotował model V60 – czyli typowe dla Volvo kombi. Większe V90 było mniej popularne i znalazło nieco ponad 20 nabywców.

Zaledwie 10% całościowej sprzedaży dealera Volvo Drywa stanowiły limuzyny. Sprzedano około 30 sztuk modeli S90 i około 20 S60.

2019 rok – wzrost sprzedaży hybryd i zmiany autoryzacyjne

W minionym roku, firma Drywa nie odnotowała wyraźnego podziału w kwestii preferencji napędowych. Różnica między samochodami zasilanymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi to zaledwie jedna sztuka.

Zanotowano natomiast wyraźny wzrost sprzedaży samochodów z nowoczesnym napędem hybrydowym. Wydaliśmy ich 39 sztuk. W porównaniu do roku 2018 ich sprzedaż wzrosła aż o 200% – informuje Agata Marszał, Specjalista ds. Marketingu Volvo Drywa.

2019 rok obfitował w wiele zmian w funkcjonowaniu firmy, a także premiery nowych modeli.

Nasz salon w Gdyni jest obecnie pierwszym w Polsce północnej salonem samochodów używanych Volvo Selekt. W obiekcie dalej funkcjonuje autoryzowany serwis. Został on wyremontowany, dostosowany do najnowszych standardów. Firma w Gdańsku w dalszym ciągu oferuje sprzedaż samochodów nowych oraz autoryzowane usługi serwisowe. Ponadto przedstawiliśmy również 2 nowe modele – całkowicie nowe Volvo S60, oraz nową wersję Volvo V60 – Cross Country. Volvo S60 jest to sportowa limuzyna z pazurem. Zapas mocy podąża za intuicyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, a zaawansowane zawieszenie łączy komfort jazdy i opanowanie samochodu. Natomiast Volvo V60 Cross Country to rodzinne kombi z napędem na 4 koła i wyższym prześwitem. Doskonale sprawdzi się w każdych warunkach – dodaje Agata Marszał

2020 rok w Volvo Drywa to rok ekologii 

W nowym roku firma stawia zdecydowanie na ekologię i sprzedaż samochodów hybrydowych.

Naszym planem jest jak największa sprzedaż samochodów typu plug-in oraz mild hybryd. Z kolei w 2021 w naszej ofercie pojawi się pierwszy, całkowicie elektryczny samochód model Volvo XC40 Recharge – podsumowuje nasza rozmówczyni.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Jeden komentarz

  1. Już zdecydowanie bardziej podchodzą mi suvy ssanga, cena jest zwyczajnie korzystniejsza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *