niedziela , 17 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. Motor Centrum

Podsumowanie akcji „Pomaganie przez Naprawianie 2017” w Motor Centrum

Fot. Motor Centrum
Fot. Motor Centrum

Z początkiem stycznia 2018 roku program Pomaganie Przez Naprawianie wejdzie w trzeci rok działalności. Przez dwa lata udało nam się pomóc ośmiu fundacjom pożytku publicznego działającym na terenie województwa pomorskiego. Start programu był dla naszej firmy wejściem w nieznany dotąd świat. Przez ten czas spełnialiśmy marzenia i  finansowaliśmy zakup niezbędnych do funkcjonowania fundacji specjalistycznych sprzętów medycznych. Dane nam było poznać wspaniałych ludzi, dzięki którym fundacje funkcjonują i niezachwianie realizują swoje statuty. Ludzi głęboko przekonanych o słuszności misji jaka im przyświeca. Spotkania z pracownikami organizacji i ich podopiecznymi dają nam zawsze dużo satysfakcji. Czasami są radosne, często wzruszające, ale niezmiennie są dla nas lekcją pokory i pokazują, że to co robimy naprawdę ma sens i jest potrzebne.

2017 rok rozpoczęliśmy od współpracy z fundacją Pomorze Dzieciom, która  zapewnia śmiertelnie chorym dzieciom bezpieczny pobyt w rodzinnym domu w ostatnim okresie ich życia. Sprzęt, który udało się zakupić pomaga personelowi medycznemu fundacji w codziennej pracy i sprawowaniu prawidłowej opieki nad małymi pacjentami. Na zaproszenie pani Prezes Ewy Liegman, odwiedziliśmy siedzibę Fundacji, poznaliśmy jej pracowników i personel medyczny. Pani Prezes podczas spotkania w bardzo obrazowy, pełen empatii, ale też i wiary i pozytywnej energii sposób opowiedziała o codziennym życiu placówki i jej podopiecznych. Spotkanie to szczególnie zapadło nam w pamięć, ze względu na charakter Fundacji i tego jakich obszarów dotyka swoją działalnością.

Fot. Motor Centrum
Fot. Motor Centrum

W drugim kwartale beneficjentem programu została fundacja Dr Clown, która codziennie niesie  uśmiech chorym dzieciom w gdańskich szpitalach. Pomaga, pociesza i wciąga w zabawę żeby chociaż na chwilę przegonić troski i smutki związane z pobytem w szpitalu z dala od bliskich. Z inicjatywy Fundacji w marcu 2009 roku powstał w Gdańsku Klub Trampolina, który obejmuje opieką dzieci z tzw. trudnych rodzin. Właśnie na tę część swojej działalności Dr Clown przeznaczył zgromadzone dzięki programowi Pomaganie Przez Naprawianie środki. Dzięki tej darowiźnie dzieciaki z klubu mogą ponownie spędzać w nim czas, ciesząc się zajęciami sportowymi, warsztatami z recyklingu, szycia, zabawami swobodnymi, zajęciami związanymi z wolontariatem, prawami człowieka i aktywnością obywatelską oraz warsztatami z psychologiem dla dzieci i ich opiekunów. Zwieńczeniem współpracy z Fundacją Dr Clown była wizyta jej podopiecznych w  Motor Centrum.

Fot. Motor Centrum
Fot. Motor Centrum

Kolejną organizacją, z którą mieliśmy ogromną przyjemność współpracować była Fundacja z Pompą. Fundację powołali do życia rodzice, którzy towarzyszyli bądź nadal towarzyszą swoim dzieciom w walce z chorobą nowotworową. W związku z tym, że na oddziale brakowało sprzętu niezbędnego do  terapii – między innymi: pomp infuzyjnych, kardiomonitorów, sprzętu jednorazowego użytku do cewników centralnych, środków dezynfekcyjnych, a nawet pościeli i prześcieradeł, rodzice postanowili na własną rękę pomóc lekarzom i pielęgniarkom starając się o sprzęt, aby życie kolejnych małych pacjentów i ich rodziców uczynić znośniejszym w tych niełatwych okolicznościach. Misja ta jest realizowana po dziś dzień, dlatego dzięki podjętej współpracy udało nam się zakupić świetnej jakości opatrunki do cewników centralnych, które chronią dzieci przed bakteriami oraz lekko zmniejszają cierpienie chorych w cotygodniowych wymianach plastrów.

Fot. Motor Centrum
Fot. Motor Centrum

Ostatnią, choć nie mniej ważną fundacją jest fundacja KrewAktywni, z którą działaliśmy w ostatnim, kończącym rok kwartale. Stowarzyszenie KrewAktywni powstało z potrzeby pomagania innym. Tworzą je ludzie, dla których drugi człowiek to nieoceniona wartość, dla której chcą poświęcać swój czas. Działalność ta opiera się w dużej mierze na promocji honorowego krwiodawstwa, a także na prowadzeniu akcji rejestrowania potencjalnych dawców szpiku kostnego. Ponadto, KrewAktywni angażują się w projekty związane ze szkoleniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a także zachęcają do prowadzenia aktywnego, a przy tym, zdrowego trybu życia. I właśnie sprzęt do prowadzenia szkoleń z pierwszej pomocy zostanie zakupiony tuż po zakończeniu współpracy.

Patrząc wstecz na mijający rok ponownie odczuwamy ogromną satysfakcję z pomocy, jakiej udało nam się udzielić wspomnianym fundacjom. Ogromna wdzięczność, jaką każdorazowo otrzymujemy, jest dla nas niezmiennym motorem do dalszych działań. Z niecierpliwością oczekujemy tego, co przyniesie następny rok działania programu Pomaganie przez Naprawianie. Nowy kwartał rozpoczniemy współpracą z Gdańską Fundacją Korczaka prowadzącą Dom im.  J.Korczaka – Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna w Gdańsku, o działalności której więcej przeczytacie tutaj http://www.korczak.gdansk.pl/

Źródło: Motor Centrum

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *