Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Podsumowanie działań „Bezpieczny weekend” – Wielkanoc 2018

Przez cztery dni, od 30 marca do 2 kwietnia w ramach akcji „Bezpieczny weekend”, na pomorskich drogach można było spotkać więcej patroli Policji.  Wzmożony ruch, spowodowany świątecznymi wyjazdami oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne, wymagały wytężonej pracy funkcjonariuszy oraz ostrożniejszej jazdy kierowców.

Od 30 marca do 2 kwietnia pomorscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny weekend”, których głównym celem było zapewnienie bezpiecznej podróży poruszającym się po drogach naszego województwa.

Warunki panujące na wszystkich szlakach komunikacyjnych były bardzo zróżnicowane. Można było napotkać śnieg, deszcz, silny wiatr oraz oślepiające słońce. Wszystko to miało wpływ na to, że doszło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Niestety zdarzało się, że kierujący znajdowali się pod wpływem alkoholu.

W wyniku przeprowadzanych kontroli drogowych ujawniono 50 kierujących w których wydychanym powietrzu znajdował się alkohol. Doszło do 24 wypadków w których zginęły 4 osoby oraz 32 odniosły rany. Powtarzającą się przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze jest prędkość. Dlatego w najbliższym czasie pomorscy policjanci przeprowadzą działania ukierunkowane na ujawnianie wykroczeń związanych z przekraczaniem prędkości.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowy pokaz nowej Toyoty Yaris Cross w Toyota Walder Rumia

Do Trójmiasta, przedpremierowo, zawitał najnowszy model z gamy Toyoty: Yaris Cross. Nieduży SUV z segmentu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *