poniedziałek , 21 czerwca 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow

Podsumowanie policyjnych działań „Bezpieczny Weekend Czerwcowy” w Trójmieście

Policyjne działania „Bezpieczny weekend czerwcowy” rozpoczęły się w środę 2 czerwca i trwały do niedzieli 6 czerwca. Sprzyjająca aura spowodowała, że na drogach pojawiło się znacznie więcej pojazdów. Między 2 a 6 czerwca na pomorskich drogach można było zauważyć wzmożony ruch oraz więcej niż zazwyczaj patroli Policji. Doskonałe warunki atmosferyczne spowodowały, że nadmorskie miejscowości były chętnie odwiedzane przez turystów. Funkcjonariusze ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych i pieszych.

Tegoroczny długi weekend czerwcowy na pomorskich drogach był bardziej spokojny niż w roku poprzednim. Mniej było wypadków, osób w nich poszkodowanych, a także nietrzeźwych kierujących.

W ciągu pięciu dni przedłużonego weekendu w naszym regionie doszło do 23 wypadków drogowych (o 6 mniej niż w 2020r.), w wyniku których 24 osoby zostały ranne (o 7 mniej) i  2 osoby zginęły. W trakcie tych ostatnich dni miało miejsce także tragiczne zdarzenie z udziałem samochodu poza drogą publiczną, na parkingu w Jastarni. W jego wyniku śmierć poniosło 2-letnie dziecko.

Kierujący jeździli bardziej odpowiedzialnie i spokojnie. Mniej było nietrzeźwych kierujących – 55, odnotowano także mniej drastycznych przekroczeń prędkości w obszarze zabudowanym. Za to wykroczenie zatrzymano prawa jazdy 79 kierującym, podczas gdy w 2020 r. było ich 119.

Zbliża się okres wakacji. Do największej liczby wypadków drogowych dochodzi właśnie w miesiącach letnich, podczas dobrych warunków atmosferycznych, a ich głównymi przyczynami są: nadmierna prędkość oraz nieprawidłowe wyprzedzanie.

Apelujemy o rozwagę na drodze i odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym.

Źródło: Policja

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Dni Otwarte Toyota GR Sport w salonach Toyota

Do soboty, 19 czerwca, w salonach marki Toyota trwają Dni Otwarte linii stylistycznej GR Sport. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *