poniedziałek , 4 grudnia 2023
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Podsumowanie policyjnych działań “Smog”

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z Gdańska prowadzili działania „Smog “. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery. Funkcjonariusze skontrolowali 214 pojazdów, zatrzymali aż 54 dowody rejestracyjne, w tym 10 za nadmierną emisje spalin.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z gdańskiej komendy prowadzili działania ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów. Funkcjonariusze za pomocą dymomierza i analizatora spalin sprawdzali też, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Policjanci skontrolowali 214 pojazdów, z czego 54 było niesprawnych. Za popełnione wykroczenie kierowcy zostali ukarani mandatem, jeden pojazd nie został dopuszczony do dalszej jazdy.

Fot. KWP
Fot. KWP

Dziś kontynuując zadania związane z wczorajszymi działaniami o godzinie 08:10 na ul. Zawodników policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli Volkswagena Golfa, ponieważ chcieli sprawdzić emisję spalin w samochodzie. Jak się okazało, nie było to możliwe, ponieważ w aucie, którym kierował 39-latek z Gdańska, nie było tłumika. Dalsza kontrola wykazała nadmierną korozję elementów nośnych pojazdu oraz nadmiernie zużyty bieżnik opon. Ponadto tablica rozdzielcza ze wskaźnikami nie działała, bo nie była podłączona do układu elektrycznego. Funkcjonariusze stwierdzili też, że pasek rozrządu nie jest w żaden sposób zabezpieczony, a z komory silnika wycieka olej. Ponadto w samochodzie gdańszczanina był uszkodzony mechanizm otwierania szyby, wspomagany wsadzonym za okno śrubokrętem. 39-latek nie posiadał ważnych badań technicznych pojazdu, a także nie miał ubezpieczenia OC i dowodu rejestracyjnego do przyczepy. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł za stan techniczny pojazdu, a także mandatem w wysokości 100 zł za brak OC i dowodu do przyczepu. Dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany a sam pojazd nie dopuszczony do dalszego ruchu.

Fot. KWP
Fot. KWP

Godzinę później ci sami policjanci na ul. Miałki Szlak zatrzymali do kontroli 48-latka, który kierował Scanią. Szczegółowa kontrola wykazała niesprawne oświetlenie zewnętrzne w samochodzie, nieszczelny układ wydechowy i niesprawny tachograf, który nie rejestrował czasu pracy. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a jego kierowca został ukarany trzema mandatami karnymi na łączną kwotę 2 tys. zł. – 1000 zł za wykonywanie przewozu drogowego z niedziałającym urządzeniem rejestrującym czas pracy, 500 zł za stan techniczny pojazdu, a także 500 zł za brak wymaganych dokumentów podczas wykonywania transportu drogowego.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Droga ekspresowa S6 – stan realizacji

S6, to ekspresowe połączenie Szczecina z Trójmiastem i łatwiejszy dojazd do nadmorskich miejscowości. Przyjrzyjmy się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *