Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Podsumowanie policyjnych działań „Truck & Bus”
Fot. Pomorska Policja

Podsumowanie policyjnych działań „Truck & Bus”

Fot. Pomorska Policja

Wczoraj policjanci drogówki, prowadzili działania „Truck & Bus”. Na drogach Gdańska w akcji wzięło udział 60 mundurowych, którzy skontrolowali ponad 183 pojazdy, w tym 46 samochodów ciężarowych i autobusów.

Wczoraj gdańscy policjanci, przeprowadzili działania pod nazwą „Truck & Bus”. Mundurowi szczególnie bacznie przyjrzeli się kierowcom autobusów i samochodów ciężarowych. W akcji wzięło udział 60 policjantów drogówki. Stróże prawa skontrolowali łącznie 183 pojazdy, w tym 46 samochodów ciężarowych i autobusów.

W trakcie kilkunastogodzinnych działań policjanci zakwestionowali stan techniczny 21 pojazdów, które nie odpowiadały wymaganiom, a osiem samochodów nie zostało dopuszczonych do dalszej drogi. We wszystkich tych przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne.

W trakcie działań policjanci za ujawnione wykroczenia nałożyli na kierowców 85 mandatów, a przeciwko jedenastu kierowcom policjanci skierują wnioski o ich ukaranie do sądu.

Funkcjonariusze podczas kontroli ujawnili 34 wykroczenia, które polegały na przekroczeniu dozwolonej prędkości, w sześciu przypadkach sprawcami tych wykroczeń byli kierowcy pojazdów ciężarowych.

Ponadto w czterech przypadkach policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Podczas prowadzonych kontroli drogowych zatrzymano też dwie osoby poszukiwane.

Jednym z przykładów policyjnej interwencji, było zatrzymanie do kontroli drogowej w ramach prowadzonej akcji kierowcę samochodu dostawczego marki Nissan, w którym był zbity klosz lampy. Podczas kontroli funkcjonariusze zauważyli, że autem przewożony jest pasażer, pomimo iż samochód nie był do tego przystosowany. Przedni fotel pasażera był wymontowany, a podróżujący samochodem mężczyzna siedział na podłokietniku, niezapięty pasami bezpieczeństwa.

23-letni kierowca nissana został ukarany dwoma mandatami, za stan techniczny pojazdu oraz za przewożenie pasażera pojazdem do tego nieprzystosowanym. Funkcjonariusze zatrzymali też dowód rejestracyjny samochodu.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Z pasji do aut wyjątkowych – Integrale Drive Club

Auta z plakatów nad łóżkiem, podziwiane w filmach i wszystkie te, które się po prostu ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *