Slider
Slider
Fot. KWP

Podsumowanie policyjnych działań „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”

Od 21 października do 15 grudnia trwały działania „Twoje światła-nasze bezpieczeństwo”. Podczas trwania kampanii policjanci ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Gdańscy policjanci ruchu drogowego od 21 października do 15 grudnia prowadzili wzmożone kontrole pojazdów w związku z kampanią ,,Twoje światła-nasze bezpieczeństwo”. Podczas działań policjanci przeprowadzili ponad 2300 kontroli pod kątem prawidłowego działania oświetlenia w samochodach.

Funkcjonariusze ujawnili 199 usterek dotyczących funkcjonowania oświetlenia w kontrolowanych samochodach. 128 kierowców ukarano mandatami karnymi za niesprawne oświetlenie, a wobec 71  zastosowano pouczenia.

Policjanci ruchu drogowego podczas prowadzonych działań ujawnili m.in. takie usterki jak niesprawne światła pozycyjne, mijania, cofania oraz hamowania, uszkodzone i pęknięte klosze lamp, niezgodne z przepisami przyciemnienie kloszy lamp zespolonych, źródło światła niezgodne z homologacją reflektora.

Źródło: KWP (komunikat policyjny) 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Przedpremierowo – zupełnie nowy Nissan Qashqai w salonie Nissan Zdunek KMJ Gdynia

Od 7 do 11 maja w salonie Nissan Zdunek KMJ w Gdyni, a następnie, do …

Jeden komentarz

  1. Szkoda, że już nie trwa ta akcja z yanosikiem, żeby można było za darmo ustawić, z tego co widziałem to cieszyła sie ona powodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *