wtorek , 13 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. KWP

Podsumowanie policyjnych działań „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” w Gdańsku

Fot. KWP
Fot. KWP

Od 28 listopada do 17 grudnia trwały działania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”.  Podczas trwania kampanii policjanci ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Gdańscy policjanci ruchu drogowego od 28 listopada do 17 grudnia prowadzili wzmożone kontrole pojazdów w związku z kampanią ,,Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Podczas działań policjanci przeprowadzili 47 akcji kontrolnych pojazdów pod kątem prawidłowości oświetlenia w samochodach. 19 kierowców ukarano za nieprawidłowe oświetlenie, a 44 straciło dowody rejestracyjne.

Materiał z kampanii w 2016 roku

Montowanie 'ksenonów' w reflektorach przystosowanych do żarówek konwencjonalnych, niesprawności instalacji elektycznej czy też nieprawidłowe ustawiania świateł, to najczęstsze usterki oświetlenia ujawniane przez policjantów ruchu drogowego podczas wspomnianych działań.

Przypominamy, że prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego zwłaszcza podczas zimowej aury.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Klasyki przejadą przez Trójmiasto i rozpoczną w ten sposób sezon

Klasyczne rozpoczęcie sezonu zabytkowej motoryzacji w Trójmieście to cykl spotkań, które od kilku lat organizowane …

Jeden komentarz

  1. Czy ja dobrze przeczytałem 47 kontroli przez 3 tygodnie???? To żart?? co to za akcja, jak to są raptem 2 auta dziennie??No to się cłopaki napracowali hahahahaha:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *