środa , 17 sierpnia 2022
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Podsumowanie wczorajszych działań „SMOG” gdańskiej drogówki

Mercedes 1 - niesprawne oświetlenieWczoraj policjanci ruchu drogowego z Gdańska prowadzili działania „Smog ”. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery. Funkcjonariusze skontrolowali  227 pojazdów, zatrzymali 41 dowody rejestracyjne, w tym 12 w związku z naruszeniem wymagań ochrony środowiska, z czego 4 za nadmierną emisje spalin.

Policjanci ruchu drogowego z gdańskiej komendy prowadzili działania ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów. Funkcjonariusze za pomocą dymomierza i analizatora spalin sprawdzali też, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Policjanci skontrolowali 227 pojazdów, z czego w 12 przypadkach zatrzymali dowody rejestracyjne za naruszenia wymagań ochrony środowiska. Za popełnione wykroczenia kierowcy zostali ukarani mandatem, został zatrzymany dowód rejestracyjny oraz pojazd nie został dopuszczony do dalszej jazdy.

Mercedes 1 - kontrola

Mrecedes 1 - korozjaPodczas wczorajszych działań o godzinie 08:00 na ul. Sucharskiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli Fiata, ponieważ chcieli sprawdzić emisję spalin w samochodzie. Jak się okazało, z tyłu auta brakowało tablicy rejestracyjnej, a zamiast niej wisiała tablica tekturowa z numerami rejestracyjnymi pojazdu. Dalsza kontrola wykazała niesprawne oświetlenie, nadmierną korozję elementów nośnych pojazdu oraz nadmiernie zużyty bieżnik opon. 55-letni kierowca Fiata został ukarany mandatem za stan techniczny pojazdu. Dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany, a samochód nie dopuszczony do dalszego ruchu.

Godzinę później ci sami policjanci na ul. Sucharskiego zatrzymali do kontroli 30-latka, który kierował Citroenem. Szczegółowa kontrola wykazała niesprawne oświetlenie oraz nadmierną emisję spalin. Ponadto w samochodzie gdańszczanina była dziura w drzwiach i  uszkodzony mechanizm blokowania tych drzwi, wspomagany przyspawaną do podłogi śrubą.

Kolejnym zatrzymanym do kontroli tego dnia był 33-latek z Żukowa, który kierował Mercedesem, a na przyczepie przewoził ładunek. Funkcjonariusze od razu zwrócili uwagę, że ładunek jest źle zabezpieczony. Podczas sprawdzania stanu technicznego tego samochodu, funkcjonariusze stwierdzili szereg nieprawidłowości, m.in. wyciek oleju, nadmierną korozję elementów nośnych, ujawnili dziurę w podłodze, niesprawne oświetlenie a także uszkodzony hamulec postojowy. Kierowca został ukarany dwoma mandatami za stan techniczny pojazdu i nieprawidłowo zabezpieczony ładunek. Funkcjonariusze zatrzymali też dowód rejestracyjny pojazdu.

Ford 4 - uszkodzony mechanizm otwierania szyb- przyssawka

Kolejnym kierowcą, któremu policjanci ruchu drogowego zatrzymali dowód rejestracyjny był 55 latek z Nowego Dworu Gdańskiego, który kierował Fordem. Szczegółowa kontrola stanu technicznego tego pojazdu wykazała, że auto ma pękniętą szybę, niesprawne oświetlenie a także uszkodzony mechanizm otwierania szyby bocznej, wspomagany przyssawką do wyciągania szyb.

Źródło informacji i zdjęć: KWP

Mercedes 3 - nieparwidłowo zabezpieczony ładunek

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – BMW M3 Competition w kolorze Signal Green z gamy BMW Individual

Wariackie osiągi mogą być wyrażone przez głośny wydech, efektowne felgi, zestaw spojlerów lub… kolor. BMW …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.