poniedziałek , 26 lutego 2024
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

Pokaz Rolls-Royce’a Wraith w Gdańsku i plany rozwojowe Premium Motors

To był niezwykle ekskluzywny i prestiżowy weekend w motoryzacji. We Włoszech, w słynnej Villa d’este nad jeziorem Como, odbył się konkurs elegancji “Concours d’Elegance”. W Monako rozegrano najbardziej prestiżowy wyścig “królowej sportów motorowych”, czyli cyklu Formuły 1. A w Gdańsku po raz pierwszy pokazano przedstawiciela najbardziej ekskluzywnej marki samochodowej na świecie – Rolls-Royce’a Wraith.

Prezentację zorganizowała firma Premium Motors. Jest to największy, niezależny dealer marki BMW w Polsce. Wyspecjalizowany jest w sprzedaży samochodów używanych, zazwyczaj 1-rocznych w atrakcyjnych cenach, odpowiadających nawet połowie wartości nowego auta. Dyrektor Zarządzajacy firmy, Krzysztof Pleszewski, natchniony sukcesem sprzedaży samochodów z biało-niebieską szachownicą w logo, postanowił rozbudować portfolio oferownych przez siebie marek.

Rolls-Royce Premium Motors-06797
Krzysztof Pleszewski (z prawej) – Dyrektor Zarządzajacy Premium Motors i Adam Kornacki – dziennikarz motoryzacyjny, prowadzacy pokaz.

Zdecydował się na tę najbardziej luksusową w samochodowym świecie. Należącą do koncernu BMW brytyjską markę Rolls-Royce.

W niedzielny wieczór gdańszczanom został zaprezentowany najmocniejszy w historii model tej firmy. Wraith to wytworny i elegancki samochód, którego sportowy pazur porywa w zupełnie inny świat niż znany dotychczas styl Rolls-Royce’a. To samochód przeznaczony dla tych, którzy chcą sami usiąść za jego kierownicą.

Rolls-Royce Premium Motors-06853

Arcydzieło z Goodwood posiada 6.5 litrowy silnik V12 wspomagany dwoma turbosprężarkami, generujacy moc 624 koni mechanicznych, których efektem jest przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4.6 sekundy i prędkość maksymalna 250 km/h. Napęd trafia na tylne koła za pomocą 8-biegowej skrzyni ZF. Cena bazowej wersji przekracza 1.5 miliona złotych.

Okolicznościowy tort
Okolicznościowy tort

Pokaz firmy Premium Motors odbył się w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Imprezę poprowadził dziennikarz motoryzacyjny TVN Turbo – Adam Kornacki. Była to też okazja do przybliżenia planów rozwojowych firmy Premium Motors, która za około miesiąc rozpocznie budowę swojego nowego salonu w dzielnicy Szadółki przy trójmiejskiej obwodnicy.

nowy salon

Przeczytaj więcej o nowym salonie Premium Motors

Planowana inwestycja to obiekt o powierzchni około 6000 metrów kwadratowych. Znajdzie się tam zarówno strefa obsługi serwisowej jak i handlowej. W planach inwestora jest także uruchomienie stałej ekspozycji marki Rolls-Royce.

Samochody te, będą pochodziły z niemieckiej sieci sprzedaży tej marki i podobnie jak w przypadku BMW, będą to egzemplarze używane/demonstracyjne, ze śladowym przebiegiem.

Wraith jest przeznaczony na sprzedaż. Jest kilku klientów realnie zainteresowanych jego zakupem. Planujemy zorganizować dla nich jazdy próbne tym egzemplarzem. Ogółem, zamierzamy sprzedawać kilka sztuk rocznie samochodów tej ekskluzywnej marki – mówi Łukasz Pokrzywa, Doradca ds. sprzedaży Premium Motors.

Rolls-Royce Premium Motors-06929

Prawdziwym testem dla opłacalności tego przedsięwzięcia będzie to, jak szybko Wraith sprowadzony przez gdańską firmę znajdzie nowego nabywcę. A także to, jakie wzbudzi zainteresowanie i ilu potencjalnych klientów przyciągnie do salonu. Bez wątpienia jest to niezwykle luksusowy samochód, który zrobi wrażenie na każdym, komu będzie dane w nim usiąść. Poczucie miękkości jego foteli, zapadnięcie się butów w grubych, wełnianych dywanikach oraz niezwykła delikatność pracy chociażby regulatorów nadmuchu powietrza sprawi, że każdy kogo stać na takie samochód realnie się nim zainteresuje.

Emocje jakie wzbudził podczas pokazu nie pozostawiają złudzeń co do prawdziwości teorii, że jest to samochód niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Poznaje się go wszystkimi zmysłami, a szczególnei poprzez dotyk. Jakość i staranność wykończenia jest imponująca i nieporównywalna z żadną inna marką.

Rolls-Royce Premium Motors-06903

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Ostatni luksusowy sedan od Jaguara… na ten moment. Jaguar XF w Jaguar Zdunek w Gdańsku

Marka Jaguar ma długoletnią historię w produkowaniu luksusowych, reprezentacyjnych limuzyn ze sportowym zacięciem. Do dzisiaj …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *