Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. AK Morski

Pokoleniowe inwestycje w motorsport – Sopocki Międzyszkolny Turniej Kartingowy

Fot. AK Morski
Fot. AK Morski

W dniu 11 grudnia 2018 roku odbył się 1 Sopocki Międzyszkolny Turniej Kartingowy „Kart School Master 2018”. Imprezę zorganizowało Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub Orski, dzięki finansowemu wsparciu przez miasto Sopot. W zawodach uczestniczyli reprezentanci trzech liceów ogólnokształcących. W turnieju zwyciężył Maksymilian Dziemiańczuk reprezentujący II LO w Sopocie.

Młodzież sopocka startowała w wyścigach kartingowych na torze sopockiej firmy Kart Center. Idea wspólnej rywalizacji służyła rozwijaniu świadomości bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz szkoleniu młodych pasjonatów do motorsportu z doskonalenia techniki jazdy, pod okiem instruktorów.

Fot. AK Morski
Fot. AK Morski

 

W zawodach używali oni, zgodnie ze światową tendencją, nowoczesnych ekologicznych, elektrycznych gokartów. Formuła zawodów polegała na dwukrotnym uczestnictwie w kwalifikacjach wszystkich uczestników. Wyłonieni reprezentanci szkół wzięli udział w wyścigu finałowym, którego formuła została zaczerpnięta wprost z Formuły 1! Odbyły się więc kwalifikacje do zajęcia odpowiednich pól startowych, a sam wyścig finałowy przebiegał z obowiązkowym „pit stopem”.

Rozentuzjazmowani uczestnicy, pomimo ogromnych emocji, pisku opon i rozgrzanych tarcz hamulcowych, współzawodniczyli w duchu fair play.

Fot. AK Morski
Fot. AK Morski

 

Zwycięzcy turnieju zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi. Pierwsze miejsce zajął wcześniej wspomniany Maksymilian Dziemiańczuk przedstawiciel II LO w Sopocie. Kolejne miejsca na podium zajęli: Miłosz Kochański reprezentant III LO z Sopotu i Sebastian Muntowski z Zespołu Szkół Nr 1 w Sopocie.

Źródło: Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub Orski

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Zamienił się miejscami z żoną…. bo był poszukiwany i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Wczoraj na ul. Turystycznej kierowca Renault przekroczył prędkość, a gdy patrol drogówki zatrzymał go do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *