środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Mat. prasowe

Połączenie pewności działania z mobilnością w narzędziach akumulatorowych

Niektóre branże wymagają specjalistycznego sprzętu, który łatwo można transportować. Z tego względu nie zawsze możliwe jest użycie pneumatyki, która w takich przypadkach musi być zastępowana napędem akumulatorowym. Narzędzia akumulatorowe mogą dorównywać parametrami rozwiązaniom na sprężone powietrze, oferując wysoką efektywność, przy równoczesnym zachowaniu możliwości łatwego przenoszenia.

Narzędzia akumulatorowe obejmują wiele różnych rodzajów przyrządów. Wśród nich można wyróżnić klucze akumulatorowe, wiertarki udarowe, wkrętarki, szlifierki kątowe lub nitownice zasilane  akumulatorem. Wśród zastosowań narzędzi z akumulatorem wymienia się zarówno pracę w warsztatach i zakładach mechaniki pojazdowej, a także w przemyśle, gdzie nie zawsze jest możliwość zainstalowania osobnego zasilania i potrzebny jest mobilny sprzęt.

Narzędzia akumulatorowe o wysokiej jakości wykonania, posiadają różne cechy zależne od producenta. W niektórych narzędziach montowane są lampki LED, które oświetlają miejsce pracy. Dodatkowo, specjalistyczne narzędzia akumulatorowe charakteryzują się odpowiednim wywarzeniem i rozmieszczeniem przełączników na narzędziu, co wpływa na ich wyjątkową ergonomię. Dla przykładu, włączniki rozlokowane są tak, aby operator nie musiał zmieniać ręki podczas przełączania obrotów. Ponadto, m.in. we wkrętakach akumulatorowych montowana jest specjalna blokada narzędzia, która zabezpiecza przed przypadkowym jego włączeniem. Proponowane są również rozwiązania zapewniające wymaganą moc i moment obrotowy narzędziu.

Wśród cech niektórych wiertarek można np. wyróżnić minimalizowanie poziomu wibracji. Przenośne klucze udarowe mogą posiadać wskaźnik naładowania akumulatora, a część modeli jest także specjalnie wzmocniona, dzięki czemu są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Kiedy, jedni producenci skupiają się na dodatkowych funkcjach ułatwiających pracę, jak np. oświetlenie, inni stawiają na unowocześnianie akumulatorów. Przykładem może być zastosowanie akumulatora litowo-jonowego, zamiast będącej standardem wersji nikolowo-wodorkowej. Umożliwia on zgromadzenie dwukrotnie większej energii. Wykorzystywane obecnie narzędzia akumulatorowe pozbawione są również tzw. efektu pamięci. Czyli nie tracą one pojemności podczas ciągłego ładowania.

Narzędzia akumulatorowe to wygodne rozwiązanie, które zapewnia możliwość wykorzystania w wielu miejscach, bez konieczności podłączania np. do sieci sprężonego powietrza. Ze względu na ich zaletę, jaką jest mobilność, korzysta się z nich i w warsztacie, i w branżach przemysłowych. Poprzez wybór narzędzi napędzanych akumulatorem od sprawdzonych producentów, użytkownik może być pewny zarówno uzyskania odpowiedniej mocy jak i trwałości sprzętu.

Te i inne narzędzia kupisz w sklepie internetowym dla firm www.pneumat.com.pl, do którego zachęcamy zajrzeć, bowiem oprócz narzędzi akumulatorowych, znajdziemy tam narzędzia pneumatyczne, zawory, siłowniki, manometry, filtry ciśnieniowe, kompresory powietrza, zbiorniki na sprężone powietrze i rozbudowaną ofertę techniki natryskowej.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Czas pracy kierowcy – co należy wiedzieć o jego ewidencji?

Bezpieczeństwo transportu osób, ale również towarów, nakłada na kierowców pewne normy i ramy, których zobowiązani …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *