niedziela , 17 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Policja podsumowała Święta 2018 na pomorskich drogach

Do 26 grudnia trwały działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na naszych drogach w związku ze Świętami i dużym ruchem pojazdów. Od 21 grudnia funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole drogowe. Policjanci sprawdzali m.in. prędkość, trzeźwość kierowców i sposób przewożenia dzieci. Podczas świątecznego weekendu funkcjonariusze zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących i dwóch kierowców, którzy nie zastosowali się do zakazu sądowego.

Od piątku gdańscy policjanci prowadzili działania związane ze świątecznym weekendem. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miast i trasach wylotowych z Gdańska. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

W ciągu sześciu dni trwania wzmożonych działań policyjnych na terenie Gdańska nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Funkcjonariusze ruchu drogowego odnotowali natomiast 83 niegroźnych w skutkach kolizji. Policyjne kontrole zakończyły się zatrzymaniem 23 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów.

W świąteczne dni policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 5 osób, które będąc pod wpływem alkoholu, kierowały samochodem. Do pierwszego z tych zatrzymań doszło w niedzielę wieczorem. Wtedy to policjanci otrzymali zgłoszenie, że pod jeden z supermarketów podjechał nietrzeźwy kierujący. Funkcjonariusze ruchu drogowego natychmiast pojechali pod wskazany adres i na parkingu sklepu przy ul. Beethovena zauważyli samochód Volkswagen Passat, za kierownicą którego spał mężczyzna. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że 29 – latek kierował samochodem, mając w wydychanym powietrzu prawie 2,3 promila alkoholu. Z kolei w dzień Wigilii policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich miał 0,8 promila i w takim stanie na ul. Jelitkowskiej kierował samochodem marki Renault. Drugi z mężczyzn został zatrzymany o godz. 04:20, kiedy okazało się, że będąc pod wpływem 2 promili jechał Toyotą w okolicach Targu Węglowego.

25 grudnia o godz. 03:20 na ul. Jaśkowa Dolina policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 60-latka , który kierował Volkswagenem Golfem. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na fakt, że w samochodzie brakowało zderzaka, auto miało też inne widoczne uszkodzenia po kolizyjne. Badanie wykazało, że kierowca tego samochodu miał w wydychanym powietrzu dwa promile alkoholu. Mężczyzna nie potrafił wskazać, gdzie miał kolizję i w jakich okolicznościach. Podczas przeszukania terenu policjanci ruchu drogowego na skrzyżowaniu ulic Damroki i Kartuska zobaczyli uszkodzoną latarnię uliczną, a przy niej zderzak wraz z tablicą rejestracyjną od Volkswagena 60-latka. Z kolei 26 grudnia z policjantami skontaktował się mężczyzna, który poinformował, że na ul. Słowackiego ujął nierzeźwego kierującego samochodem marki Volkswagen Polo. Badanie potwierdziło, że 29-letni mieszkaniec Gdyni kierował samochodem, mając w wydychanym powietrzu aż 2,6 promila alkoholu.

W czasie świątecznym policjanci ruchu drogowego zatrzymali też dwukrotnie 23-latka z Gdańska, który kierował Volkswagenem Golfem, pomimo ciążącego na nim zakazu sądowego prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych . Do pierwszego z zatrzymań doszło 22 grudnia na ul. Czarny Dwór. Wtedy kontrola drogowa wykazała, że młody gdańszczanin wsiadł za kółko pojazdu, pomimo iż ciążył na nim zakaz sądowy, który obowiązywał go do marca 2020. 23-latek został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu w Nowym Porcie. Trzy dni później na ul. Śnieżnej policjanci zatrzymali tego samego mężczyznę, który ponownie nie zastosował się do zakazu sądowego i kierował samochodem. Podczas działań policjanci zatrzymali jeszcze jednego kierowcę, który złamał zakaz sądowy i jednego, który kierował autem, pomimo cofniętych uprawnień do kierowania .

Za złamanie zakazu sądowego grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień do kierowania oraz wysoka grzywna. Za kierowanie samochodem pomimo cofniętych uprawnień grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Gdańsk

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *