sobota , 13 sierpnia 2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Policja podsumowała Święta na drogach

Do wczoraj trwały działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na naszych drogach w związku ze Świętami i dużym ruchem pojazdów. Od 23 grudnia funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole drogowe. Policjanci sprawdzali m.in. prędkość, trzeźwość kierowców i sposób przewożenia dzieci. Podczas świątecznego weekendu funkcjonariusze zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców – trójka z nich to sprawcy kolizji i wypadku.

Od piątku gdańscy policjanci prowadzili działania związane ze świątecznym weekendem. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miast i trasach wylotowych z Gdańska. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

W ciągu czterech dni trwania wzmożonych działań policyjnych na terenie Gdańska doszło do 3 wypadków drogowych. Funkcjonariusze ruchu drogowego odnotowali też 58 niegroźnych w skutkach kolizji. Policyjne kontrole zakończyły się zatrzymaniem 39 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów.

W świąteczne dni policjanci zatrzymali 4 osoby, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem. Do pierwszego z tych zatrzymań doszło w piątek popołudniu. Funkcjonariusze  ruchu drogowego jadąc ul. Elbląską zauważyli, że kierujący Volkswagenem Golfem skręcając w ul. Podwale Przedmiejskie uderzył w tył Citroena Saxo, a następnie zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. Policjanci ruszyli za nim w pościg i kilkaset metrów dalej zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który spowodował kolizję. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że był pod wpływem 2,8 promila. Kierowca Volkswagena został przewieziony do policyjnego aresztu. Wczoraj wyeliminowani zostali jeszcze trzej inni nietrzeźwi kierowcy – w tym dwaj sprawcy kolizji drogowych. Jeden z tych kierowców, mając w wydychanym powietrzu 1,7 promila wsiadł za kółko Opla i jadąc ul. Wyspiańskiego zderzył się z prawidłowo jadącym Fiatem. Cztery godziny później policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy Forda Mondeo, który na ul. Anny Jagiellonki wjechał w murowany płot. Policjanci ustalili, że przyczyną zdarzenia było m.in. to, że 34-letni sprawca zdarzenia nie dostosował prędkości do warunku ruchu, a w wydychanym powietrzu miał 0,8 promila alkoholu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień do kierowania oraz wysoka grzywna.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – BMW X4 M w kolorze żółty Sao Paulo M

BMW kojarzy się najczęściej z kolorem czarnym. Ewentualnie srebrnym lub białym. To samochód najogólniej mówiąc „poważny”! …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.