poniedziałek , 18 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Policja podsumowuje działania „TELEFONY KOMÓRKOWE”

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz minimalizację zdarzeń drogowych, pomorscy policjanci przeprowadzili akcję pod hasłem: KIERUJĄC, UŻYWAJ TYLKO SZARYCH KOMÓREK! W ramach tych działań policjanci z drogówki na terenie całego województwa pomorskiego skupili się na kierujących, którzy popełniają wykroczenia korzystając z telefonów komórkowych podczas jazdy.

W dniu 2 grudnia 2016 roku pomorscy policjanci przeprowadzili akcję pod hasłem: KIERUJĄC, UŻYWAJ TYLKO SZARYCH KOMÓREK! W ramach tych działań mundurowi z drogówki na terenie całego województwa pomorskiego kontrolowali kierowców, szczególną uwagę zwracając na tych, który podczas jazdy popełniają wykroczenie używając telefonu komórkowego. W ten sposób funkcjonariusze chcą ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych spowodowanych przez nieuwagę kierowców zajętych obsługą telefonu, ale także popularyzować rozwiązania, które umożliwiają bezpieczne i zgodne z przepisami korzystanie z telefonu w czasie jazdy.

Zobacz również: Policyjna akcja „Kierując, używaj tylko szarych komórek”

W działaniach wzięło udział blisko 600 policjantów, którzy w czasie służby przyłapali 171 kierujących korzystających z telefonu komórkowego w czasie prowadzenia pojazdu. 158 z nich ukaranych zostało mandatami karnymi, a 9 spraw trafiło do sądu. Oprócz tego, policjanci ujawnili ponad 530 innych wykroczeń, 410 przypadków zakończyło się mandatem, a 21 spraw znajdzie swój finał w sądzie.

Pamiętaj! Wystarczy chwila nieuwagi i brak koncentracji, by stracić życie i pozbawić życia innych. Kierowco, wsiadając za kierownicę samochodu bierzesz odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg.

Apelujemy. KIERUJĄC, UŻYWAJ TYLKO SZARYCH KOMÓREK!

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Asfalt LOTOSU redukujący smog ma trafić na drogę w pow. ostródzkim

LOTOS Asfalt i Samorząd Powiatu Ostródzkiego chcą zbudować doświadczalny odcinek drogi z asfaltem redukującym smog. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *