niedziela , 11 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. trojmiasto.tv

Policja wszczęła dochodzenia wobec kierowcy, który niemal potrącił dziecko na ulicy Hynka w Gdańsku

4 grudnia 2015 roku, na portalu trojmiasto.pl opublikowane zostało nagranie z rejestratora jazdy, na którym widać jak niewiele zabrakło do tragedii na przejściu dla pieszych na ulicy Hynka na gdańskiej Zaspie. Przechodząca na pasach matka z dzieckiem niemal została potrącona przez kierującego Toyotą Avensis. Kobieta w ostatnim momencie odciągnęła dziecko unikając tym samym wypadku. 

Kierujący samochodem najwyraźniej zauważył pieszą w ostatnim momencie i hamując awaryjnie zatrzymał się dopiero na końcu przejścia. Na filmie widać przyblokowane jedno z kół oraz włączenie się awaryjnych świateł w Toyocie, co wskazuje na gwałtowne i mocne naciśnięcie pedału hamulca.

Po krótkiej wymianie komentarzy z kobietą, kierowca odjeżdza z miejsca zdarzenia.

Na podstawie tego filmu, policjanci wszczęli postępowanie wyjaśniające w kierunku artykuł 86 kodeksu wykroczeń, który mówi o powodowaniu zagrożenia w ruchu drogowym – wyjaśnia Magdalena Michalska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Za to wykroczenie grozi grzywna do 5000 zł, a także utrata uprawnień do kierowania. 

Policja apeluje do świadków zdarzenia i przede wszystkim do autora nagrania, aby skontaktowali się oni z policją.

Gdyby policjanci byli na miejscu tego zdarzenia, kierowca zostałby ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi. Funkcjonariusze mogliby także skierować tę sprawę do sądu co wiązałoby się z utratą prawa jazdy przez kierującego – dodaje Michalska.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Policjant pomógł zagubionemu danielowi na trójmiejskiej obwodnicy

Policjant ruchu drogowego z Gdańska podjął dzisiaj nietypową interwencję. Funkcjonariusz na gdańskim odcinku obwodnicy zajął …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *