poniedziałek , 8 marca 2021
Slider
Fot. KWP

Policjanci będą uczyć kierowców udzielania pierwszej pomocy

Fot. KWP
Fot. KWP

W ostatni weekend wakacji, w piątek 30 sierpnia, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku wraz z policyjnym ratownikiem medycznym przeprowadzą warsztaty udzielania pierwszej pomocy przy autostradzie A1 AmberOne.

Wydział Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku wspólnie z koncesjonariuszem autostrady A1 AmberOne przez całe wakacje prowadzą działania profilaktyczne pn. „Bezpieczeństwo – moje drugie imię”. W ramach kampanii odbywają się kontrole stanu technicznego pojazdów poruszających się autostradą A1. Kierujący otrzymują broszury informacyjne, a dzieci – specjalnie przygotowane kolorowanki, w których podróżnik Ambroży uczy zasad bezpieczeństwa na drodze.

Fot. KWP
Fot. KWP

Jednym z elementów akcji są warsztaty udzielania pierwszej pomocy. W najbliższy piątek, 30 sierpnia, osoby zatrzymujące się na MOP Kleszczewko /kierunek Łódź/ będą mogły w praktyce zapoznać się z działaniem automatycznego defibrylatora i zdobyć nagrody. Warsztaty odbędą się w godz. 10:00 – 14:00.

Każdy z nas może pomóc drugiej osobie, każdy z nas może też znaleźć się w sytuacji, gdy będzie potrzebował pomocy. Nie bójmy się działać.

Pomorska Policja przypomina, że zgodnie z art. 162 par. 1 Kodeksu karnego każda osoba ma obowiązek udzielenia pomocy.

Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Odświeżony Lexus LS z wizytą w Lexus Trójmiasto

LS to model, który zapoczątkował istnienie marki Lexus. Kryje się pod nim cała idea i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *