niedziela , 12 lipca 2020
Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Policjanci odzyskali auta o wartości około 230 000 zł
Fot. KWP

Policjanci odzyskali auta o wartości około 230 000 zł

W ostatnim czasie gdańscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży pojazdu BMW 3 z terenu  posesji. Straty poszkodowany wycenił na ok. 50 tys. zł. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z samochodówki.

W trakcie prowadzonych działań ustalili oni, gdzie znajduje się samochód i dzień później wspólnie z funkcjonariuszami z Gdyni zatrzymali na terenie Gdyni 20-latka w momencie, gdy chciał odjechać skradzionym autem. Gdańszczanin trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy z komendy miejskiej przedstawili  20-letniemu sprawcy zarzut kradzieży auta. W przeszłości był on karany za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu.

W ramach prowadzonych działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej kryminalni z komendy miejskiej w ostatnim czasie odzyskali również Audi Q7 o wartości 180 tys. zł., które skradziono na terenie miasta.

W jednej z miejscowości niedaleko Gdańska funkcjonariusze zabezpieczyli skradziony samochód, a następnie przekazali go właścicielowi. Policjanci zabezpieczyli również w Gdańsku pojazd Audi A4 o wartości ok. 30 tys. zł. Biegły z zakresu mechanoskopii wstępnie stwierdził w nim ingerencję w pole numerowe VIN. Funkcjonariusze cały czas wyjaśniają okoliczności tych spraw.

Za kradzież z włamaniem pojazdu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Quadem próbował uciec gdańskim policjantom – został zatrzymany

Dzisiaj w nocy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcą quada, który próbował uniknąć kontroli i uciekając ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *