Slider
Slider
Fot. KWP

Policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości na drodze krajowej nr 22”

W środę, 4 lipca, pomorscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z województw zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego oraz warmińsko-mazurskiego, przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości na drodze krajowej nr 22”. 

Na całej długości drogi krajowej nr 22 spotkać będzie można policyjne patrole, które wyposażone w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami, będą nadzorowały całą trasę łączącą przejście graniczne w Kostrzynie z Grzechotkami. Tak duży odcinek działania, liczący 460 km, jest możliwy dzięki wspólnej akcji policjantów z województw lubuskiego, wielkopolskiego, pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania, wbrew obowiązkowi, z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz niewykorzystywanie urządzeń do przewozu dzieci i korzystania z telefonów komórkowych w sposób niezgodny z przepisami.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną zdarzeń drogowych. Mundurowi zwrócą uwagę na wszystkie wykroczenia, zwłaszcza na zachowania kierowców, które są realnym zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Takim wykroczeniem jest korzystanie z telefonu komórkowego w sposób wymagający trzymania go w ręku. Zdarza się, że kierowcy podczas jazdy piszą wiadomości tekstowe, a nawet przeglądają strony internetowe. Zachowania takie są bardzo niebezpieczne. Oderwanie wzroku od drogi na kilka sekund powoduje, że przejeżdżamy kilkaset metrów jak z zamkniętymi oczami. Ujawnienie takiego zachowania wiąże się z możliwością nałożenia mandatu karnego w wysokości 200 zł, a konto takiego kierowcy zasili 5 punktów karnych.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Suzuki Hayabusa – nowy król prędkości wśród jednośladów w Suzuki 3City

Do gdańskiego salonu Suzuki 3City zawitał wyjątkowy gość. Suzuki Hayabusa 3-ciej generacji to jeszcze szybsza …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *