sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Policjanci ruchu drogowego podsumowali weekend

W miniony weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch pijanych kierowców, którzy spowodowali kolizje. Do policyjnego aresztu trafiło też dwóch kierujących z zakazami sądowymi. Funkcjonariusze jedenaście razy interweniowali wobec kierowców, którzy w sposób rażący przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Podczas kontroli gdańscy policjanci ruchu drogowego w sobotę, w ciągu godziny, zatrzymali dwóch pijanych sprawców kolizji. Do pierwszego zdarzenia doszło tuż po godzinie 21:00 na ul. Piekarniczej. Policjanci drogówki otrzymali zgłoszenie o pijanym kierowcy Chryslera, który uderzył w zaparkowane auto i odjechał z miejsca kolizji. Funkcjonariusze na ul. Nowolipie zauważyli samochód sprawcy, o którym mówił zgłaszający. Podczas czynności z kierowcą Chryslera, policjanci ustalili, że 28-letni obywatel Ukrainy podczas manewru cofania uderzył w prawidłowo zaparkowanego Fiata. Jak się też okazało, mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. Policjanci wyczuli od niego alkohol, jednak mężczyzna nie zgodził się na badanie alkomatem i dlatego w szpitalu pobrano mu krew, która zostanie zbadana na obecność w niej alkoholu.

Podejrzany o spowodowanie kolizji po alkoholu mężczyzna został zatrzymany, a jego auto odholowano na parking strzeżony. Godzinę później na skrzyżowaniu ul. Nowolipie i Kartuskiej doszło do kolejnej kolizji, której sprawca był pijany. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, ustalili, że 24-letni obywatel Ukrainy kierujący Seatem Cordoba, jadąc ul. Kartuską, wjechał na skrzyżowanie z ul. Nowolipie na czerwonym świetle i zderzył się z Fordem Mondeo. W trakcie czynności okazało się, że kierowca Seata miał prawie promil alkoholu w organizmie. 24-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód odholowano na policyjny parking.

Podczas weekendowych kontroli policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy mieli sądowe zakazy kierowania pojazdami. Jeden z nich wpadł po tym, jak o godzinie 09:00 w sobotę na al. Płażyńskiego przekroczył dozwoloną prędkość o 42 km/ h. Podczas sprawdzania danych 35-latka z Gdańska kierującego BMW, okazało się, że mężczyzna ma dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami. Z kolei w niedzielę rano na ul. Powstańców Warszawskich policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę Nissana. Samochód miał uszkodzony zderzak i przednie lampy. Podczas kontroli okazało się, że nie był także dopuszczony do ruchu, a 56-letni kierowca, który nim jechał do listopada 2020 r. ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W weekend policjanci ruchu drogowego podjęli jedenaście interwencji zakończonych zatrzymaniem prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Za złamanie sądowego zakazu grozi 5 lat więzienia. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat więzienia, a także utrata uprawnień do kierowania oraz wysoka grzywna. Grzywna do 5 tysięcy złotych i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi grozi za wykroczenie, którym jest spowodowania zdarzenia drogowego w stanie nietrzeźwości.

Źródło: Policja

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *