czwartek , 22 października 2020
Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Policjanci ruchu drogowego podsumowali weekend

Policjanci ruchu drogowego podsumowali weekend

W miniony weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch pijanych kierowców, którzy spowodowali kolizje. Do policyjnego aresztu trafiło też dwóch kierujących z zakazami sądowymi. Funkcjonariusze jedenaście razy interweniowali wobec kierowców, którzy w sposób rażący przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Podczas kontroli gdańscy policjanci ruchu drogowego w sobotę, w ciągu godziny, zatrzymali dwóch pijanych sprawców kolizji. Do pierwszego zdarzenia doszło tuż po godzinie 21:00 na ul. Piekarniczej. Policjanci drogówki otrzymali zgłoszenie o pijanym kierowcy Chryslera, który uderzył w zaparkowane auto i odjechał z miejsca kolizji. Funkcjonariusze na ul. Nowolipie zauważyli samochód sprawcy, o którym mówił zgłaszający. Podczas czynności z kierowcą Chryslera, policjanci ustalili, że 28-letni obywatel Ukrainy podczas manewru cofania uderzył w prawidłowo zaparkowanego Fiata. Jak się też okazało, mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. Policjanci wyczuli od niego alkohol, jednak mężczyzna nie zgodził się na badanie alkomatem i dlatego w szpitalu pobrano mu krew, która zostanie zbadana na obecność w niej alkoholu.

Podejrzany o spowodowanie kolizji po alkoholu mężczyzna został zatrzymany, a jego auto odholowano na parking strzeżony. Godzinę później na skrzyżowaniu ul. Nowolipie i Kartuskiej doszło do kolejnej kolizji, której sprawca był pijany. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, ustalili, że 24-letni obywatel Ukrainy kierujący Seatem Cordoba, jadąc ul. Kartuską, wjechał na skrzyżowanie z ul. Nowolipie na czerwonym świetle i zderzył się z Fordem Mondeo. W trakcie czynności okazało się, że kierowca Seata miał prawie promil alkoholu w organizmie. 24-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód odholowano na policyjny parking.

Podczas weekendowych kontroli policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy mieli sądowe zakazy kierowania pojazdami. Jeden z nich wpadł po tym, jak o godzinie 09:00 w sobotę na al. Płażyńskiego przekroczył dozwoloną prędkość o 42 km/ h. Podczas sprawdzania danych 35-latka z Gdańska kierującego BMW, okazało się, że mężczyzna ma dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami. Z kolei w niedzielę rano na ul. Powstańców Warszawskich policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę Nissana. Samochód miał uszkodzony zderzak i przednie lampy. Podczas kontroli okazało się, że nie był także dopuszczony do ruchu, a 56-letni kierowca, który nim jechał do listopada 2020 r. ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W weekend policjanci ruchu drogowego podjęli jedenaście interwencji zakończonych zatrzymaniem prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Za złamanie sądowego zakazu grozi 5 lat więzienia. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat więzienia, a także utrata uprawnień do kierowania oraz wysoka grzywna. Grzywna do 5 tysięcy złotych i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi grozi za wykroczenie, którym jest spowodowania zdarzenia drogowego w stanie nietrzeźwości.

Źródło: Policja

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Pierwsze urodziny Volvo Car Plichta Gdynia

Mija rok od rozpoczęcia działalności dealera Volvo Car Plichta Gdynia. Salon, należący do największej Grupy ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *