sobota , 16 stycznia 2021
Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Policjanci szukają świadków podcięcia przydrożnych drzew na Kaszubach
Fot. Policja

Policjanci szukają świadków podcięcia przydrożnych drzew na Kaszubach

7 stycznia po godz. 22:00 na trasie Kawle – Dolina Jadwigi policjanci zauważyli leżące na drodze drzewo. Na miejscu ustalili, że pień tego drzewa oraz pnie kolejnych przydrożnych drzew zostały wcześniej nacięte. Funkcjonariusze proszą o pomoc w znalezieniu osoby, która mogła tego dokonać.

Na trasie Kawle – Dolina Jadwigi (droga Kartuzy – Słupsk) policjanci zauważyli leżące na drodze drzewo. Na miejsce wezwali strażaków, którzy przy użyciu specjalistycznego sprzętu usunęli przeszkodę. Podczas czynności mundurowi stwierdzili, że przewrócone drzewo było wcześniej podcięte. Dodatkowo przy drodze stały kolejne drzewa, których pnie również miały ślady nacięcia. W piątek 8 stycznia nad ranem dyżurny z kartuskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o kolejnych przydrożnych drzewach, które posiadały podcięte pnie. Te drzewa z kolei znajdowały się na trasie Puzdrowo – Tuchlino.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach proszą o pomoc osoby, które w czasie ostatnich dwóch tygodni przemieszczały się na wymienionych odcinkach dróg i mogły być świadkami podcinania przydrożnych drzew. Dodatkowo o pilny kontakt proszeni są kierowcy, którzy poruszali się na wskazanych trasach samochodami wyposażonymi w kamery.

Wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu osoby, która podcięła pnie przydrożnych drzew prosimy przekazywać do Komisariatu Policji w Sierakowicach tel. 47 742 21 70 lub Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach tel. 47 742 22 22.

Źródło: Policja

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Luksusowe coupe z mega-silnikiem: 2012 Mercedes-Benz CL600 W216 w Mercedes-Benz Witman

Jest wielki, ocieka luksusem, ma wielki silnik o pojemności 6 litrów i 12 cylindrach i ...

Jeden komentarz

  1. A czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć po co są drzewa przy drodze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *