Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Policjanci z drogówki uratowali myszołowa na Trasie Sucharskiego
Fot. KWP

Policjanci z drogówki uratowali myszołowa na Trasie Sucharskiego

Fot. KWP

Do nietypowej interwencji doszło na Trasie Sucharskiego w Gdańsku, po tym jak policjanci z drogówki otrzymali informację o znajdującym się na pasie ruchu skrzydlatym drapieżniku. Ptak najprawdopodobniej został potrącony. Funkcjonariusze od razu wstrzymali ruch, przenieśli zwierzę w bezpieczne miejsce i za pośrednictwem dyżurnego powiadomili weterynarza. Okazało się, że uratowany przez policjantów ptak to myszołów.

W sobotę, 28.12.2019 r., około godziny 14:00, policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o tym, że na Trasie Sucharskiego na pasie jezdni znajduje się skrzydlaty drapieżnik najprawdopodobniej potrącony przez samochód. Skierowani na miejsce policjanci z uwagi na duże natężenie ruchu podjęli decyzję o jego wstrzymaniu na czas przeniesienia zwierzęcia w bezpieczne miejsce.

Fot. KWP

Funkcjonariusze od razu poinformowali o nietypowej interwencji oficera dyżurnego i razem z pracownikiem miasta przetransportowali zwierzę do lecznicy weterynaryjnej. W rozmowie z lekarzem funkcjonariusze ustalili, że uratowany przez nich ptak to myszołów z rodziny jastrzębiowatych objęty ścisłą ochroną gatunkową. Zwierzę było w ciężkim stanie, oszołomione nie było w stanie poderwać się do lotu.

Decyzją lekarza ptak został przetransportowany do Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja” w Pomieczynie.

Dzięki zdecydowanej interwencji policjantów i udzieleniu szybkiej pomocy ptak trafił pod opiekę fachowców.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Moto3m TV] Użytkowa nowość w gamie Toyoty: nowa ProAce City Verso w Toyota Walder Chwaszczyno

W gamie marki Toyota debiutuje nowy, użytkowy model ProAce. Konstrukcyjnie samochód jest bliźniakiem Citroen’a Berlingo, ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *