środa , 20 stycznia 2021
Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Policjanci z drogówki uratowali myszołowa na Trasie Sucharskiego
Fot. KWP

Policjanci z drogówki uratowali myszołowa na Trasie Sucharskiego

Fot. KWP

Do nietypowej interwencji doszło na Trasie Sucharskiego w Gdańsku, po tym jak policjanci z drogówki otrzymali informację o znajdującym się na pasie ruchu skrzydlatym drapieżniku. Ptak najprawdopodobniej został potrącony. Funkcjonariusze od razu wstrzymali ruch, przenieśli zwierzę w bezpieczne miejsce i za pośrednictwem dyżurnego powiadomili weterynarza. Okazało się, że uratowany przez policjantów ptak to myszołów.

W sobotę, 28.12.2019 r., około godziny 14:00, policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o tym, że na Trasie Sucharskiego na pasie jezdni znajduje się skrzydlaty drapieżnik najprawdopodobniej potrącony przez samochód. Skierowani na miejsce policjanci z uwagi na duże natężenie ruchu podjęli decyzję o jego wstrzymaniu na czas przeniesienia zwierzęcia w bezpieczne miejsce.

Fot. KWP

Funkcjonariusze od razu poinformowali o nietypowej interwencji oficera dyżurnego i razem z pracownikiem miasta przetransportowali zwierzę do lecznicy weterynaryjnej. W rozmowie z lekarzem funkcjonariusze ustalili, że uratowany przez nich ptak to myszołów z rodziny jastrzębiowatych objęty ścisłą ochroną gatunkową. Zwierzę było w ciężkim stanie, oszołomione nie było w stanie poderwać się do lotu.

Decyzją lekarza ptak został przetransportowany do Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja” w Pomieczynie.

Dzięki zdecydowanej interwencji policjantów i udzieleniu szybkiej pomocy ptak trafił pod opiekę fachowców.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Toyota ze znaczkiem Suzuki? Tak! Nowe modele debiutują w Trójmieście

Japońska marka Suzuki już kilka lat temu zawarła umowę z Toyotą, dotyczącą współpracy. Polega ona ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *