czwartek , 5 sierpnia 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. Policja

Policjanci z gdańska odzyskali po pościgu skradzionego Mercedesa-AMG CLA45 i zatrzymali 3 osoby

Fot. Policja

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali trzech mężczyzn związanych z kradzieżą Mercedesa-AMG CLA. Jeden z mężczyzn został zatrzymany w kradzionym samochodzie. Dwóch kolejnych w samochodzie pilotującym. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty, za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, ustalili, że znani im mężczyźni, mający związek z środowiskiem złodziei samochodów, ukradli z terenu Łeby Mercedesa-AMG CLA o wartości ok. 150 tys. zł.

Policjanci mieli informację, że samochód będzie przewożony w okolicy gdańskiej obwodnicy. 29 czerwca około godziny 9 zauważyli poruszające się z duża prędkością dwa pojazdy, VW Passata oraz jadącego za nim Mercedesa-AMG CLA45. Kryminalni ruszyli za nimi, zablokowali przejazd kierowcy Mercedesa, ten chcąc uniknąć zatrzymania cofając uderzył w nieoznakowany radiowóz. Chwilę później 40-letni mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany.

Kierujący VW Passatem widząc zatrzymanie wspólnika, zaczął uciekać. Policjanci w trakcie pościgu wykorzystali radiowóz jako środek przymusu bezpośredniego i unieruchomili pojazd uciekinierów. Dwaj mężczyźni w wieku 39-lat i 42-lat zostali zatrzymani. W samochodzie zatrzymanych mężczyzn funkcjonariusze znaleźli urządzenia do niefabrycznego otwierania i odpalania samochodów.

Fot. Policja

Skradziony pojazd, jak również pojazd, którym poruszali się zatrzymani mężczyźni zostały odholowane na parking. Policjanci wykonali szczegółowe oględziny pojazdów, zabezpieczyli ślady oraz wykonali dokumentację fotograficzną.

Trzej zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Zgodnie z decyzją sądu dwóch kierowców aut zostało tymczasowo aresztowanych, pasażer VW Passata został objęty dozorem Policji. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Pędzili przez Sopot i stracili prawo jazdy

Wczoraj wieczorem patrol drogówki zatrzymał do kontroli dwóch kierowców po tym, jak na głównej arterii …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *