Slider
Slider

Policjanci z Gdańska odzyskali przywłaszczone samochody o wartości 100 tys. zł

Policjanci ruchu drogowego gdańskiej komendy odzyskali dwa przywłaszczone samochody o łącznej wartości ok. 100 tys. zł. Zabezpieczone auta trafiły na policyjny parking i oczekują na odbiór właściciela. Przywłaszczenie mienia powierzonego jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat więzienia.

Wczoraj ok. godz. 17.00 funkcjonariusze ruchu drogowego na parkingu przy ul. Trakt św. Wojciecha sprawdzili zaparkowany samochód m-ki Hyundai i-20. W trakcie tej kontroli policjanci ustalili, że samochód został przywłaszczony na szkodę łódzkiej firny. Funkcjonariusze samochód zabezpieczyli, a następnie został on przewieziony na policyjny parking.

Jeszcze tego samego dnia, bo po niespełna dwóch godzinach policjanci gdańskiej drogówki odnaleźli i zabezpieczyli kolejnego Hyundaia. Samochód stał zaparkowany przy ul. Zimnej. Ten również został przywłaszczony na szkodę tej samej, łódzkiej firmy. Zabezpieczony przez policjantów pojazd trafił na policyjny parking strzeżony.

Odzyskane samochody na początku sierpnia zostały utracone w wyniku przywłaszczenia na szkodę jednej z łódzkich firm. Wartość odzyskanych samochodów to prawie 100 tys. zł. Auta pozostaną na policyjnym parkingu do czasu odebrania ich przez właściciela.

Przywłaszczenie mienia powierzonego jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat więzienia.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Przedpremierowo – zupełnie nowy Nissan Qashqai w salonie Nissan Zdunek KMJ Gdynia

Od 7 do 11 maja w salonie Nissan Zdunek KMJ w Gdyni, a następnie, do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *