Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Policjanci z Gdańska walczą z nieprawidłowym parkowaniem

Gdańscy policjanci ruchu drogowego wspólnie ze Strażą Miejską i policjantami z komisariatu na Śródmieściu przeprowadzili  wzmożone działania ukierunkowane na dyscyplinowanie kierujących nie przestrzegających przepisów ruchu drogowego w rejonie Głównego Miasta w Gdańsku. Celem tej akcji było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym w tym rejonie miasta.

W związku z napływającymi sygnałami dotyczącymi łamania przepisów ruchu drogowego w rejonie Głównego Miasta, w piątek policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i policjantami ze Śródmieścia przeprowadzili wzmożone działania dotyczące ujawniania i dyscyplinowania tych kierujących, którzy nie stosują się do oznakowania na terenie gdańskiej Starówki.

Funkcjonariusze w trakcie tej służby zwrócili szczególną uwagę na sposób parkowania pojazdów w rejonie skrzyżowań i na chodniku, w tym m.in. na ul. Stara Stocznia, Kowalskiej, Piwnej, Podwalu Staromiejskim, Targu Drzewnym czy Targu Rybnym.

Fot. KWP
Fot. KWP

Podczas piątkowej akcji policjanci wystawili na kierujących 31 mandatów karnych, zastosowali 14 pouczeń i sporządzili dwa wnioski o ukaranie do sądu, głównie za niestosowanie się do znaku dotyczącego zakazu ruchu, zakazu zatrzymywania się i postoju oraz do tabliczki wskazującej sposób ustawienia pojazdu, a także parkowania na chodniku bez pozostawienia szerokości mniejszej niż 1,5 metra dla pieszych. Zdyscyplinowani zostali też kierowcy, którzy zaparkowali pojazd na skrzyżowaniu lub w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Autostrady AmberOne A1 i A4 za darmo – ale tylko dla „elektryków”

Kolejne profity dla kierowców elektryków! Użytkownicy samochodów elektrycznych w Polsce, zarejestrowani w EV Klub Polska, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *