poniedziałek , 25 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Policjanci z Gdańska zabezpieczyli 7 luksusowych Porsche

Wczoraj gdańscy policjanci przeprowadzili działania mające na celu zwalczanie przestępczości samochodowej. Podczas tej akcji funkcjonariusze odzyskali skradzione na terenie Szwecji i Niemiec trzy Porsche o łącznej wartości ok. 700 tys. zł.

Zabezpieczono również kolejne cztery Porsche i Volkswagena T5, w których biegły wstępnie stwierdził ingerencję w pola numerowe VIN. W związku ze sprawą zatrzymano także 40-letniego właściciela warsztatu spod Gdańska. Szacunkowa wartość wszystkich odzyskanych i zabezpieczonych przez gdańskich mundurowych pojazdów wynosi nie mniej niż 1,4 mln zł.

Fot. KWP
Fot. KWP

Wczoraj kryminalni z wydziału do walki z przestępczością samochodową z gdańskiej komendy miejskiej przeprowadzili działania mające na celu zwalczanie przestępczości samochodowej. Podczas tej akcji funkcjonariusze sprawdzili pewnego 40-latka, co do którego mieli informację, że przechowuje kradzione pojazdy.

W trakcie tych działań na jednym z parkingów w Gdańsku funkcjonariusze odnaleźli Porsche Cabrio warte ok. 250 tys. zł., które skradziono z terenu Szwecji oraz Porsche 911 4S o wartości ok. 200 tys. zł., w którym biegły stwierdził ingerencję w pole numerowe VIN. Pracując dalej nad tą sprawą, niedaleko Gdańska, w warsztacie należącym do 40-letniego mężczyzny, kryminalni zabezpieczyli kolejne cztery Porsche i jednego VW T5. Biegły wstępnie stwierdził w nich ingerencję w pola numerowe VIN. Dodatkowo jedno z Porsche miało przytwierdzone tablice należące do innego pojazdu, a Volkswagen posiada numer VIN, na którym już wcześniej zarejestrowano inny samochód w Polsce. Wartość tych pojazdów wynosi ok. 500 tys. zł. Dwa pozostałe kradzione Porsche znaleziono w garażach w miejscu zamieszkania 40-latka. Ustalono, że te samochody zostały skradzione z terenu Niemiec w 2014 i 2015 roku.

Fot. KWP
Fot. KWP

Łączna wartość wszystkich zabezpieczonych samochodów wynosi nie mniej niż 1,4 mln zł.

W związku ze sprawą policjanci zatrzymali 40-letniego właściciela warsztatu. Mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalić dokładne okoliczności kradzieży aut i paserstwa. Dziś materiały zostaną przekazane do prokuratury. Funkcjonariusze będą też wnioskować o tymczasowe aresztowanie 40-latka.

Za paserstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności natomiast przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

GDDKiA gotowa do zimowego utrzymania dróg w sezonie 2021/2022

Kilka tysięcy osób będzie pracować w trakcie sezonu zimowego przy zwalczaniu śliskości i odśnieżaniu dróg …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *