Slider
Slider
Fot. KWP

Policjanci z Juraty zatrzymali podejrzanego o podpalenie 4 samochodów

5 lata pozbawienia wolności –  to kara jaka grozi podejrzanemu o podpalenie 4 aut. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z Juraty. 19-letni obywatel Niemiec trafił do policyjnej celi i usłyszał zarzuty. Mundurowi wystąpili do prokuratury z wnioskiem o areszt podejrzanego.

Fot. KWP
Fot. KWP

Policjanci z Juraty od kilku dni pracowali nad wyjaśnieniem sprawy podpaleń samochodów, do których doszło w ostatnim czasie na terenie tego miasta. Sprawca zniszczył cztery samochody. Poszkodowani wstępnie wycenili straty na ponad 340 tys. zł.

Mundurowi zaraz po zgłoszeniu zabezpieczyli ślady przestępstwa, poszukiwali świadków i przeglądali okoliczny monitoring. Zajmując się tą sprawą funkcjonariusze zdobyli informacje dotyczące prawdopodobnego sprawcy tych przestępstw. Mundurowi natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania podejrzewanego mężczyzny. Okazało się, że to 19-letni obywatel Niemiec, który przyjechał do rodziny nad morze.

Mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu. Funkcjonariusze przewieźli go do policyjnego aresztu. Zebrany przez śledczych obszerny materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie podejrzanemu zarzutów podpalenia samochodów. Policjanci prowadzący sprawę wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec  zatrzymanego mężczyzny tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 5  lat, mężczyzna może też ponieść surowe konsekwencje finansowe.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Przedpremierowo – zupełnie nowy Nissan Qashqai w salonie Nissan Zdunek KMJ Gdynia

Od 7 do 11 maja w salonie Nissan Zdunek KMJ w Gdyni, a następnie, do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *