środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Każdy kierowca powinien pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, stosowaniu się do przepisów, a także o tym, że na jezdni, oprócz pojazdów, mogą poruszać się piesi. Tylko wczoraj funkcjonariusze ruchu drogowego z Trójmiasta zatrzymali 3 prawa jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Każda osoba, kierująca pojazdem powinna mieć na względzie fakt, że w dużej mierze bezpieczeństwo na drogach zależy od nich samych. Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, czy agresywny styl jazdy to tylko jedne z wielu czynników mogących spowodować zagrożenie wypadkiem. Niestety pomimo wielu działań funkcjonariuszy, nadal można spotkać na drogach nieodpowiedzialnych kierowców, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. Takie zachowania spowodowały, że wczoraj policjanci zatrzymali 3 osobom prawo jazdy.

Przed godziną 8:00 funkcjonariusze dostali zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty. Mundurowi na miejscu zdarzenia ustalili, że kierowca osobowego Volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który poruszał się drogą dla rowerów. Rowerzysta nie potrzebował opieki medycznej. Mundurowi zatrzymali 20-latkowi prawo jazdy.

Do kolejnego zdarzenia doszło przed 16.00. Stróże prawa zatrzymali prawo jazdy 40-letniej mieszkance Gdyni, która skręcając osobowym Fordem potrąciła pieszą, przechodzącą przez przejście dla pieszych na zielonym świetle. Piesza została przewieziona na badania.

W przypadku trzeciego zdarzenia, do którego doszło po godzinie 18:00, policjanci ustalili, że kierowca osobowej Hondy jechał z niedostosowaną prędkością do panujących warunków na drodze. Następnie zmienił pas ruchu na prawy, po czym zaczął gwałtownie hamować, aż stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w prawe tylne drzwi osobowej Skody, znajdującej się na lewym pasie. W wyniku uderzenia kierowca Skody dachował. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mundurowi zatrzymali 26-latkowi prawo jazdy oraz skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Źródło: Policja

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Travel in Style – magia Rolls-Royce’a!

W 1906 roku narodził się symbol luksusu motoryzacyjnego, który do dzisiaj utrzymuje się na szczycie. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *