środa , 14 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. KWP

Policjanci zatrzymali podjerzanego o kradzież Audi z hali garażowej

Fot. KWP
Fot. KWP

22 lutego br. dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku otrzymał zgłoszenie o kradzieży Audi A4 z hali garażowej na osiedlu strzeżonym na Przymorzu. Z informacji przekazanych przez właścicielkę wynikało, że samochód służył do przewożenia jej kilkuletniej córki, która jest niepełnosprawna w związku, z czym w aucie znajdowały się oznaczenia dotyczące jej przewozu.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z wydziału zwalczającego przestępczość samochodową na terenie Gdańska. Policjanci m.in. przeprowadzili szczegółową analizę zabezpieczonych nagrań z monitoringu, na których zarejestrowany został sprawca, rozpytali mieszkańców, dotarli do świadków i przesłuchali wiele osób. Wszystkie te czynności procesowe i praca operacyjna pozwoliła na ustalenie tożsamości jednego ze sprawców kradzieży.

Wczoraj rano policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna był zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. W przeszłości był karany i notowany, m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbój i kradzieże samochodów. Jeszcze wczoraj policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem Audi A4. Funkcjonariusze nadal ustalają, gdzie znajduje się skradzione auto i nie wykluczają kolejnych zatrzymań do tej sprawy.

Dzisiaj mężczyzna zostanie przewieziony do prokuratury. Policjanci wnioskują o doprowadzenie mężczyzny do sądu i zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Klasyki przejadą przez Trójmiasto i rozpoczną w ten sposób sezon

Klasyczne rozpoczęcie sezonu zabytkowej motoryzacji w Trójmieście to cykl spotkań, które od kilku lat organizowane …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *